Následuje
Běžkotoulky

FIFA zřídila on-line systém pro hlášení korupce

Curych - Mezinárodní fotbalová federace FIFA spustila v reakci na rozsáhlý korupční skandál internetovou stránku, na které lze anonymně hlásit podezřelé zápasy. Všechna zadaná data se dostanou přímo k šéfovi etické komise FIFA Michaelu Garciovi, jehož lidé se budou podněty zabývat. Dlouho slibovaný on-line systém hlášení korupce bude fungovat ve čtyřech jazykových mutacích.

FIFA
zdroj: ISIFA/EPA

Portál je určen především pro případy, které spadají pod pravomoc FIFA, tedy pro takové, do nichž jsou zapleteni členové alespoň dvou ze šesti kontinentálních federací. Etická komise ale prý bude prověřovat i stížnosti, které kontinentální federace nebo některý z národních svazů ignorovaly.

Evropská policejní agentura Europol v pondělí oznámila, že odhalila zhruba 380 fotbalových zápasů, které byly v letech 2008 až 2011 s největší pravděpodobností zmanipulovány. Mezi ovlivněnými zápasy byla údajně i utkání Ligy mistrů a kvalifikace o postup na mistrovství světa a Evropy. V korupčním skandálu figuruje více než 400 hráčů, rozhodčích, funkcionářů a členů kriminálních gangů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy