Následuje
SP Slovinsko

FIFA vyřkla verdikt, Chelsea nesmí do léta 2020 angažovat posily

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zakázala Chelsea přestupy až do léta 2020 za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Londýnský klub totiž podepsal smlouvy s 29 fotbalisty, kterým ještě nebylo 18 let. Chelsea se proti verdiktu, který zahrnuje i pokutu 600 tisíc švýcarských franků (asi 13,5 milionu korun), může odvolat.

Frustrace Davida Luize po gólu Jamie Vardyho
zdroj: ČT4 autor: Calabrese Salvio

Pokutu 510 tisíc švýcarských franků dostala také anglická asociace a má šest měsíců na to, aby vyřešila situaci týkající se mezinárodních přestupů nezletilých fotbalistů. Pokud verdikt vejde v platnost, nebude moci Chelsea posilovat před příští sezonou ani za rok v zimě.

Nové hráče bude moci přivést až před sezonou 2020/21. Na odchody se trest nevztahuje. Londýnský celek má momentálně pod smlouvou přes 70 hráčů, z toho většinu na hostování po celé Evropě včetně českého stopera Tomáše Kalase, který nyní hraje za Bristol.

Podle dokumentů získaných platformou Football Leaks prověřovala FIFA během tříletého vyšetřování desítky přestupů Chelsea, mezi nimi například angažování útočníka Burkiny Faso Bertranda Traorého v roce 2013.

Komise FIFA údajně navrhla pro Chelsea zákaz transferů na dva roky, tedy ve čtyřech přestupních obdobích. Zákaz přestupů postihl za stejné prohřešky v minulých letech španělské velkokluby Real a Atlético Madrid a také Barcelonu. Arbitrážní soud Realu snížil trest na jedno přestupní období, odvolání Atlética a Barcelony nevyhověl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy