Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

FIFA suspendovala šéfa španělského svazu. Rubiales obvinil hráčku, kterou políbil, ze lži

Luis Rubiales je kvůli políbení záložnice Jennifer Hermosové po zisku titulu na nedávném mistrovství světa ve výrazných problémech. FIFA šéfa španělského fotbalového svazu dočasně suspendovala.

Luis Rubiales a španělské fotbalistky
zdroj: Reuters

FIFA už dříve zahájila s Rubialesem disciplinární řízení a nyní mu minimálně na 90 dní pozastavila činnost. Rovněž dostal spolu se španělským svazem zákaz, aby se jakýmkoliv způsobem pokoušeli kontaktovat Hermosovou.

"Důvodem je ochrana základních práv Jennifer Hermosové a také zajištění bezproblémového průběhu disciplinárního řízení," uvedla FIFA. Připomněla, že Rubiales nesmí vykonávat funkci na mezinárodní ani národní úrovni.

Pětačtyřicetiletý Rubiales byl obviněn ze sexuálního násilí poté, co při dekorování mistryň světa po nedělní finálové výhře 1:0 nad Anglií v Sydney každou hráčku objal a líbal na tváře. Hermosovou ale políbil přímo na ústa.

Odvoláním Rubialese se už začala zabývat vláda a jeho odchod mimo jiné požaduje vedení španělské ženské ligy i samotné reprezentantky. Předseda RFEF ale polibek označil za lehkou pusu a odstoupit odmítl.

Hermosovou navíc obvinil ze lži, protože podle něj s polibkem souhlasila. Útočnice souhlas nejprve v prohlášení pro svaz potvrdila, posléze to ale pro hráčskou asociaci FUTPRO popřela a vyslovila se pro exemplární trest.

Španělský svaz a Rubiales jí za to pohrozili soudem. V prohlášení na webu zdůraznili, že Hermosová s polibkem souhlasila a také zveřejnili čtyři fotografie z ceremoniálu, z nichž podle nich vyplývá, že tělesný kontakt byl oboustrannou reakcí v euforii po zisku titulu.

V reakci na suspendaci Rubiales uvedl, že díky pozastavení činnosti alespoň bude mít dostatek času se bránit a prokázat svou nevinu. V prohlášení doplnil, že disciplinárnímu procesu FIFA zcela důvěřuje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články