Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Villeneuve d'Ascq LM - ZVVZ USK Praha

Fiasko s hledáním manažera. Reprezentace ho nebude mít nejméně do Eura

Ani Karel Poborský, ani Vladimír Šmicer, a už vůbec ne Pavel Nedvěd. Fotbalová asociace ČR nebude až do odvolání obsazovat pozici manažera reprezentace. Kompetence si po jednomyslném schválení výkonného výboru minimálně do konce letošního mistrovství Evropy rozdělili lidé z vedení asociace i národního týmu.

Kompetence si rozdělí nový trenér Ivan Hašek, jeho asistenti, vedoucí mužstva Michal Černý, předseda FAČR Petr Fousek, technický ředitel Erich Brabec a generální sekretář Martin Procházka.

Výběrem manažera byla pověřena pětičlenná pracovní skupina v čele s Fouskem podobně jako při jednáních o novém kouči. Vedení FAČR oslovilo bývalého kapitána národního mužstva Pavla Nedvěda, ten ale nabídku na začátku ledna odmítl.

Asociace chtěla na volnou pozici přivést silnou osobnost, předseda Fousek na konci ledna připustil, že jednání s adepty jsou složitější, než očekával. Nakonec skupina navrhla post manažera neobsadit s tím, že výkonný výbor si situaci vyhodnotí v červenci po evropském šampionátu.

"Probírali jsme celou řadu jmen a nakonec jsme se shodli, že tahle varianta je momentálně nejlepší," řekl Fousek.

Fousek: Nic se neděje, vše je zajištěné

"V žádném případě není ohroženo zabezpečení naší účasti na Euru, chod přípravy, přípravná utkání, soustředění v Rakousku i samotné působení v Německu. Vše je zajištěné. Komunikace s hráči probíhá. Trenér a jeho asistenti intenzivně cestují, křižují Evropu sem a tam, jednají s hráči z tuzemských klubů. Vyhodnotíme si to po Euru v červenci," dodal šéf FAČR.

Nového manažera by měla reprezentace mít nejdříve na podzim před startem čtvrtého ročníku Ligy národů. Není vyloučeno, že pozice zůstane i dál neobsazena.

"Musím říct, že my jsme se o té záležitosti radili i s FIFA a UEFA a konzultovali to s řadou zahraničních asociací. Modely jsou různé, zdaleka ne všude mají manažera. Tím nechci říct, že ho nebudeme mít. Nevylučuji žádnou variantu. Teď se soustředíme na to, abych funkčnost byla absolutní. Abychom tak, jak jsme si rozdělili kompetence, beze zbytku připravili mužstvo a vše, co s tím souvisí, na Euro," řekl Fousek.

Je nám líto, video expirovalo.
Nový reprezentační trenér Hašek vyrazil na inspekci do Hamburku

Český tým do Eura odehraje čtyři přípravná utkání. Nejprve 22. března nastoupí v Norsku a o čtyři dny později přivítá Arménii.

Na začátku června pak na kempu před šampionátem v Rakousku změří síly se soupeřem, kterého dosud FAČR nezveřejnila, a v generálce před mistrovstvím 10. června bude hrát doma se Severní Makedonií. Do Eura Češi vstoupí 18. června v Lipsku proti Portugalsku. Přímé přenosy z Eura odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

V příštích dnech FAČR oznámí přesné místo soustředění v Rakousku. "Vybírali jsme z pěti variant. Myslím, že místo je dobré. Co se týká jak zázemí, tak i sportovních možností, je to skutečně na úrovni, abychom se mohli dobře připravit," řekl Fousek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články