Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Fenin vypadl z kádru Frankfurtu a možná odejde

Berlín - Český fotbalový útočník Martin Fenin vypadl z kádru německého druholigového Eintrachtu Frankfurt a před blížícím se koncem přestupového období možná změní klub. Nevyloučil to ani sám šestnáctinásobný reprezentant. Možnost návratu do české ligy ale odmítl. "Nejsem padlý na hlavu a ten signál jsem pochopil," uvedl bývalý hráč Teplic poté, co jej trenér Armin Veh nenominoval o víkendu k derby s městským rivalem FSV. Kritizoval ho přitom za slabé výkony.

Martin Fenin
zdroj: ČTK

"U mě se počítají jen výkony na tréninku, a ne to, co někdo někdy předvedl. A u Martina Fenina toho vidím jednoduše málo. Proto nebyl proti FSV Frankfurt v kádru," prohlásil Veh, který v minulé sezoně ještě jako trenér bundesligového Hamburku připravil podobně horké chvilky Davidu Jarolímovi.

Eintracht letos sestoupil do druhé ligy a netají se ambicemi vrátit se po sezoně mezi německou elitu. "Je před námi těžká cesta, protože jsme považováni za hlavního favorita (na postup). Každý si musí být vědom, že pro žádný zápas neexistuje ochranná lhůta," nezastírá Veh své vysoké nároky na hráče.

K Feninovi přitom není nijak milosrdný. "Kdy Fenin zahrál dobře za Eintracht? Myslím, že ne zas tak často," poznamenal trenér. Čtyřiadvacetiletý útočník nechce boj o místo v kádru Frankfurtu ještě vzdávat, odchod do jiného mužstva ale nevyloučil. Eintracht už údajně oslovil bundesligový nováček z Augsburgu a zájem prý projevily i některé druholigové týmy. Návrat do české ligy podle autora tří reprezentačních gólů nepřichází v úvahu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy