Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dráhová cyklistika

Fenin přiznal, že za úraz můžou deprese

Berlín - Český fotbalista Martin Fenin přiznal, že nedávné vážné zranění hlavy bylo vyvrcholením jeho dlouhodobých depresivních stavů, které řešil léky na uklidnění. Čtyřiadvacetiletý útočník druholigové německé Chotěbuzi, jenž od soboty leží v nemocnici kvůli krevní sraženině na mozku, se bude léčit s pomocí psychologa a na nějaký čas přeruší kariéru.

Martin Fenin
zdroj: ISIFA/EPA

Fenin v prohlášení uvedl, že ho deprese trápí už delší čas. "Pocity rezignace, záchvaty osamělosti a deprese se se mnou táhnou již několik měsíců. Dočasný únik k lékům situaci jen zhoršil a vyvrcholil touto alarmující diagnózou a tímto úrazem," oznámil Fenin. Psychické problémy tak stály i za jeho víkendovým zraněním hlavy. To si podle spekulací médií přivodil při pádu z okna, pravděpodobně v podnapilém stavu.

Fenin připustil, že svůj stav už sám nezvládá a bude potřebovat lékařskou pomoc. "Snažil jsem se proti tomu bojovat a musím přiznat, že bez lékařské pomoci tenhle problém vlastními silami nevyřeším. Jsem vděčný, že mi Chotěbuz rozumí a pomůže mi. Potřebuji intenzivní lékařskou péči, abych se mohl znovu vrátit zdravý na hřiště a do vrcholového fotbalu," dodal Fenin.

V nemocnici zůstane nejméně do příštího týdne, pak ho čeká také neurologická rehabilitace. S odvoláním na trenéra Chotěbuzi Clause-Dietera Wollitze, do níž čtyřiadvacetiletý bývalý reprezentant v srpnu přestoupil, to dnes napsal deník Bild.

Ačkoli je Fenin mimo ohrožení života a komunikuje s okolím, mluvení mu prý dělá potíže. Dorozumívá se tak především pomocí SMS zpráv. Jednu z nich poslal i spoluhráčům po nedělním vítězství nad FSV Frankfurt 1:0.

Je nám líto, video expirovalo.
Fenin řešil nezdar antidepresivy

Trenér Wollitz vyjádřil Feninovi podporu. "Martin měl štěstí v neštěstí. O jeho odvaze to řešit svědčí i to, jak otevřeně k tomu přistoupil. V příštích týdnech a měsících, které pro něj budou těžké, bude potřebovat kuráž. Ale má před sebou jeden cíl a mužstvo i klub se mu budou snažit pomoci, jak nejvíce to bude možné," řekl Wollitz, který šestnáctinásobného českého reprezentanta a autora tří gólů v národním dresu navštívil v pondělí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy