Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Fenerbahce chce na protest přeřadit do druhé ligy

Ankara – Vedení Fenerbahce Istanbul požádalo turecký fotbalový svaz o přeřazení klubu do druhé ligy. Úřadující mistr tak chce protestovat proti vyřazení z Ligy mistrů kvůli korupčnímu skandálu. "Myslím, že je špatné, abychom hráli v nejvyšší soutěži, když nemůžeme být v Lize mistrů. Náš vlastní svaz je přesvědčen o naší vině," prohlásil viceprezident klubu Ali Koc. "Když nejsme v Lize mistrů, proč jsme stále v lize?" uvedl trenér Aykut Kocaman.

Utkání Fenerbahce - Galatarasay
zdroj: EPA autor: Tolga Bozoglu

Fenerbahce bylo z Ligy mistrů vyřazeno před dvěma dny a v prestižní soutěži ho nahradil vicemistr Trabzonspor s letní posilou ze Slavie Ondřejem Čelůstkou. Svaz klub vyřadil pod tlakem UEFA, která pohrozila sankcí celému tureckému fotbalu, protože její pravidla zakazují start v pohárech týmům spojovaným s manipulováním zápasů.

Ústřední postavou korupčního skandálu v tureckém fotbale je prezident Fenerbahce Aziz Yildirim, který čelí obvinění ze zmanipulování 19 zápasů. Vedle něj bylo zadrženo celkem třicet lidí včetně trenéra a viceprezidenta jiného istanbulského klubu Besiktase. Kvůli vyšetřování byl posunut začátek ligy o měsíc na 9. září.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy