Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Fanoušci Slavie jsou ze Straky nešťastní

Praha – Pozápasové hodnocení utkání Slavia–Olomouc skončilo pro mnoho fanoušků pražského klubu šokem. Michala Petrouše vystřídal v roli trenéra sešívaných František Straka. Bývalý trenér Sparty, který by podle svých dřívějších odpovědí Slavii nikdy trénovat nemohl, najednou úplně otočil. A slávističtí ultras z toho nejsou vůbec nadšeni. Navíc – Strakovo jmenování přineslo i další změnu, když na postu mluvčího klubu skončil Ondřej Zlámal.

František Straka
zdroj: ČTK

To, že se Straka stane novým koučem Slavie, se začalo mezi fanoušky šířit už v sobotu odpoledne, kdy s fotbalovou zprávou podzimu nejdříve přišel Deník Sport a o něco později i server iDnes.cz. Spekulace o jeho příchodu pak zesílily, když se Straka v neděli objevil na stadionu v pražských Vršovicích. "Věděli jsme, že je Straka v Edenu. Pořád jsme doufali, že k tomu nakonec nedojde, mysleli jsme si, že chce počkat na reakci fanoušků a že si to nakonec rozmyslí," uvedl šéf slávistického kotle Lukáš Vala.

Přítomnost Straky na tribuně doprovodily nesouhlasné a vulgární pokřiky fanoušků. A trvat budou dál. Podle Valy chystají fanoušci protestní akce. "Budou každý zápas, dokud ve Slavii budou pan Platil, pan Straka," řekl serveru iHned.cz. "Se Strakou se nikdy nesmířím a budu dělat všechno pro to, aby ze Slavie odešel," dodal.

Ale Straka si to nerozmyslel. Místo toho byl po Petroušově tiskové konferenci, v níž trenér hodnotil utkání, které nakonec skončilo výhrou domácích 1:0, představen slávistickým ředitelem Miroslavem Platilem jako nový trenér. Petrouš byl v tu chvíli jako opařený, do poslední chvíle mu totiž nikdo nic neřekl. Že o svůj post přijde, se dozvěděl až na zmiňované tiskovce.

Trenér Michal Petrouš
zdroj: ČTK autor: Fiala Břetislav

Platil pak řekl, že se Petrouš stane trenérem B-týmu. V tu dobu s ním ale nebyl na ničem domluvený. "Chtěl bych to poopravit. Tu nabídku si musím nechat projít hlavou, v tuhle chvíli je toho na mě docela dost. Ale práce s mladejma mě naplňuje, neberu to jako krok zpátky," řekl v tu chvíli už bývalý kouč Slavie.

"Zavolal mi Aleš Řebíček, jestli bych měl chuť pomoct Slavii. Uvědomuji si, že ta situace je opravdu bizarní. Ale počítal jsem s tím. Tohle je totiž profesní záležitost, dostal jsem od Slavie džob a já ho přijmul," vysvětloval následně Straka.

Z jeho příchodu však slávisté rozhodně do stropu neskáčou. "Angažován byl trenér, který ve své trenérské kariéře nedosáhl nějakých výrazných výsledků, i když nelze upřít několik jeho vystoupení v roli krizového manažera (Straka trénoval českou fotbalovou reprezentaci v jediném utkání, pozn. red.). A že Slavia v krizi je, o tom nikdo nepochybuje," stojí v prohlášení fanoušků. Před nimi byl údajně zavřen sklad s vlajkami. Fanoušci měli navíc zákaz použít choreografii. Vedení Slavie se totiž bálo, aby se neopakovalo demolování stadionu z jara tohoto roku.

Je nám líto, video expirovalo.
Telefonát Stanislava Hraběte ve Studiu 6

Se jmenováním Straky se nesmířil ani mluvčí Slavie Ondřej Zlámal, který v klubu podal výpověď. "Respektuji rozhodnutí majitelů klubu, ale spolupráce s trenérem Strakou by byla komplikovaná."

Zdroj
ČT sport, deník Sport, LN

Hlavní zprávy