Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Fanoušci rozebrali lístky na Chelsea do hodiny, Eden je vyprodaný. Část stadionu ale bude uzavřena

Žádné lístky na zápas Slavie s Chelsea už v prodeji nejsou. Fanoušci rozebrali poslední zbylé vstupenky v internetovém prodeji, a to za několik desítek minut. Slavia přivítá britský velkoklub ve čtvrtek 11. dubna, část tribuny Sever ale bude uzavřena. Evropská fotbalová unie potrestala Slavii za výtržnosti v únorovém zápase s Genkem, v němž fanoušci házeli předměty na hřiště. Pražané navíc musejí zaplatit pokutu 32 000 eur (asi 825 000 korun), belgický celek za nepřístojnosti svých příznivců 20 000 eur (516 000 korun).

Radost fotbalistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Pražský klub informoval o rozhodnutí disciplinární komise UEFA jen krátce poté, co oznámil, že úvodní zápas se slavným londýnským klubem je vyprodaný. "Klub se odvolá. O dalších krocích budeme informovat," uvedl na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

UEFA na svém webu uvedla, že uzavření se týká tří sektorů na tribuně Sever. Kromě pokuty tak Slavia přijde i o peníze ze vstupného. Lístky na atraktivní duel s Chelsea stály od 700 do 2180 korun.

V této sezoně nebyla Slavia před disciplinární komisí UEFA poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun. Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia musí na vyprodaný zápas s Chelsea uzavřít část tribuny. Proti verdiktu se ale odvolá

Lístky na Chelsea se prodaly během několika desítek minut

Zápas s Chelsea uvidí pouze majitelé permanentních vstupenek. V pondělí Slavia spustila první vlnu prodeje lístků a každý držitel permanentky měl nárok na jednu vstupenku za sníženou cenu od 700 do 1630 korun.

Od čtvrteční 13. hodiny si pak mohl každý majitel permanentky přes internet zakoupit ještě jeden lístek již za standardní cenu od 1190 do 2180 korun. V půl třetí klub oznámil, že zápas už je beznadějně vyprodaný. Vůbec tak nedošlo na volný prodej, který by v případě nenaplnění kapacity začal příští pondělí.

Slavia přivítá Chelsea ve čtvrtek 11. dubna od 21:00, odveta v Londýně se bude hrát o týden později. Vstupenky do sektoru hostů na Stamford Bridge si fanoušci pražského klubu, kteří mají permanentku, rozebrali už v minulém týdnu ještě před oficiálním začátkem prodeje. U pokladen v Edenu se totiž začala s předstihem tvořit velká fronta, takže klub zahájil prodej už v noci.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy