Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v rychlostní kanoistice, Račice

FAČR zřídí sportovní radu, která bude dohlížet na reprezentační výběry

Český fotbal bude mít nový poradní orgán. Fotbalová asociace ČR (FAČR) v čele s jejím novým předsedou Martinem Malíkem chystá vznik tzv. sportovní rady, která se bude starat nejen o reprezentaci, ale také o mládežnické národní celky v rámci plánované systémové změny. Ve složení rady by měli být také dva odborníci mimo FAČR.

Martin Malík
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

"Sportovní radu aktuálně sestavujeme. Radu určitě budeme využívat nejenom u vrcholné reprezentace, ale také u ostatních reprezentací. A pochopitelně u celé plánované systémové změny v rámci celého českého fotbalu," řekl Malík.

Rada by měla mít mezi šesti až osmi členy. Její součástí by měli být trenér a manažer reprezentačního "áčka", trenér některého z dalších národních celků, ředitel sportovně-technického oddělení asociace a dva odborníci z řad mimo FAČR.

"To abychom si byli jisti, že ze strany sportovní rady dostáváme nezkreslený, nebo co nejobjektivnější názor. Domnívám se, že není rozhodující, zda půjde o lidi z řad bývalých reprezentantů nebo o trenéry. Důležité je, abychom našli jména, která se toho procesu budou ochotna účastnit. Na seznamu máme zhruba deset jmen, za ideální bych považoval dvojici," prohlásil Malík.

Bývalý reprezentační kapitán a nynější viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd na seznamu momentálně není. "Domnívám se, že bude zapotřebí, aby se ti lidé minimálně v úvodním období scházeli poměrně často. A to si myslím, že je mimo aktuální časové možnosti Pavla Nedvěda," řekl Malík. "Jednání rady budu řídit já," doplnil dosavadní šéf marketingové společnosti STES.

V blízké době Malík plánuje setkání s reprezentačním trenérem Karlem Jarolímem, který s týmem nepostoupil na letošní mistrovství světa. "Trenér samozřejmě zůstává ve funkci, jak jsme se dohodli. Jsme spolu domluveni, že si spolu sedneme po losu Ligy národů, který se odehraje na konci ledna," dodal Malík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy