Následuje
Olympijský magazín

FAČR začala jednat se Šilhavým. Je pro nás volbou číslo jedna, řekl Malík

Hledání náhrady za Karla Jarolíma nabírá na obrátkách. Vedení Fotbalové asociace ČR jednalo o pozici trenéra reprezentace s Jaroslavem Šilhavým, který je podle předsedy FAČR Martina Malíka volbou číslo jedna. Místopředseda Roman Berbr pak věří, že vše směřuje k dohodě.

Jaroslav Šilhavý (vlevo) na tréninku reprezentace s Karlem Brücknerem v roce 2006
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Začali jsme prioritně jednat s panem Jaroslavem Šilhavým o jeho případné pozici trenéra národního týmu. Tato jednání jsou pro nás v tuto chvíli z našeho seznamu prioritou číslo jedna. Doufáme, že příští týden bychom mohli mít v tomto směru jasno," řekl pro iDnes.cz Malík.

Ještě optimističtější byl Berbr, který promluvil pro iSport.cz. "Bude to on. Dohodneme se. Ještě to není, ale bude. Není žádná překážka, která by tomu stála v cestě. Jarda by už v úterý chtěl letět za hráči. Když mi tohle řekne, je to pro mě pozitivní a důležitý přístup," prozradil.

Sám Šilhavý zatím zůstává v klidu. "Probírali jsme konkrétní věci. Dohodnuti zatím nejsme, nic uzavřeného není. Uvidíme," řekl Šilhavý.

Kdo by byl ideální náhradou za kouče Jarolíma a kde zaostává čeký fotbal? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

Velmi si váží toho, že je kandidátem číslo jedna. "Samozřejmě to potěší, vždyť je to post trenéra národního týmu. Nezáleží, jestli je tým v danou chvíli úspěšný, nebo ne. Je to prostě veliká prestiž, nejvíc, kam v té trenérské roli můžete dosáhnout. Je to čest a velká pocta, zároveň i veliký závazek," doplnil zkušený kouč, který věří v dohodu.

Šestapadesátiletý Šilhavý je rekordmanem v počtu ligových startů, v dresech Plzně, Chebu, Slavie, Drnovic a Žižkova odehrál 465 zápasů. Hráčskou kariéru uzavřel v roce 1999 a dal se na trenérskou dráhu.

V letech 2001 až 2009 byl asistentem Karla Brücknera a Petra Rady u národního týmu v době jeho největší slávy. Jako hlavní trenér vedl Kladno, Plzeň, České Budějovice, Liberec, se kterým v roce 2012 získal titul, Jablonec, Duklu a naposledy Slavii, s níž vyhrál ligu v roce 2017. Od začátku roku je bez angažmá.

FAČR začala jednat se Šilhavým o postu reprezentačního kouče

Vedle Šilhavého se spekuluje také o současném trenérovi jednadvacítky Vítězslavu Lavičkovi. Podle deníku Sport existuje i varianta obsazení trenérské funkce výraznou hráčskou osobností. Tou by údajně mohl být Karel Poborský.

"Zatím to nepadlo, ještě jednáme se dvěma bývalými hráči, jedním z nich je Karel Poborský, ale nevidím to dobře, vzhledem k tomu, že nevíme přesně, v jaké roli by vedle Šilhavého působil. Nároďák je chemie," dodal Berbr.

Vše tak směřuje k rychlému vyřešení otázky trenéra národního týmu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy