Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

FAČR schválil složení komise rozhodčích, Damková zůstává

Praha - Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes schválil složení nové komise rozhodčích. Jako předseda ji povede Polák Michal Listkiewicz, místopředsedou bude Petr Mlsna. Zbývajícími členy jsou Roman Hrubeš, Ivo Chytil a bývalí šéfové komise Dagmar Damková s Václavem Krondlem. 

Dagmar Damková
zdroj: ČTK/AP autor: Michal Kamaryt

"Zvolení nové komise rozhodčích vnímáme jako důležitý a nezbytný krok před startem nového ročníku profesionálních soutěží. Osobně věřím, že přispěje ke všeobecnému uklidnění situace okolo rozhodčích," uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Třináctičlenný výkonný výbor volil komisi hlasováním na dálku přes email a podle serveru iSport.cz prošlo složení poměrem 7:6. Komise má nyní za úkol vytvořit listinu rozhodčích profesionálních soutěží. První a druhou ligu bude od nadcházející sezony řídit Ligová fotbalová asociace. Někdejší předseda polského svazu Listkiewicz v minulosti patřil k předním evropským sudím a řídil například finále mistrovství světa v roce 1990.

V čele komise nahradil Václava Tulingera, který ji dočasně vedl v závěru minulé sezony, poté co skončila Damková kvůli vytížení v organizacích FIFA a UEFA. Rovněž Krondl je bývalým mezinárodním rozhodčím a komisi vedl od prosince 2005 do června 2006. Mlsna je současně náměstkem ministra vnitra, ale v minulosti se jako sudí pohyboval na úrovni druhé ligy. Hrubeš s Chytilem jsou bývalí prvoligoví rozhodčí.

Zdroj
ČTK, ČTK

Hlavní zprávy