Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

FAČR reaguje na německou kritiku: Problémovým fanouškům nelze zabránit v koupi vstupenky

Praha - Odpověď Fotbalové asociace České republiky (FAČR) na kritiku ze strany šéfa německého svazu Reinharda Grindela na sebe nenechala dlouho čekat. Podle FAČR je v praxi nemožné, aby zamezila divákům v nákupu vstupenek. Celá kauza vznikla na základě chování zhruba 200 německých fanoušků, kteří během kvalifikačního utkání o postup na MS 2018 zpívali v Edenu nacistické chorály a vulgárně uráželi vlastní hráče.

Fanoušci Německa slaví gól Hummelse proti Česku
zdroj: REUTERS autor: David W Cerny

Incidentem z pátečního střetnutí, jež domácí výběr s úřadujícími mistry světa prohrál 1:2, se začala zabývat i disciplinární komise světové federace FIFA. Kvůli použití pyrotechniky, vhazování předmětů a vniknutí fanouška na hrací plochu je vyšetřována také FAČR.

"Jakákoliv záležitost ticketingového charakteru není součástí disciplinárního řízení FIFA," uvedla asociace v prohlášení. "V rámci řešení situace a prevence podobných událostí do budoucna jsme nicméně v úzkém kontaktu s kolegy z německého fotbalového svazu," dodala.

Duel narušila skupina fanoušků nacistickými gesty a písněmi. Německý svaz po závěrečném hvizdu naznačil, že chuligáni se k lístkům dostali mimo oficiální kanál tamního svazu a Grindel prohlásil, že v zemích jako Česko není možné zajistit kontrolovaný prodej vstupenek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko - Německo

"Našich 1200 lístků bylo distribuováno přes fanklub národního týmu a po uvedení osobních údajů. Navíc byly fanouškům dodány až v den zápasu," řekl agentuře SID Grindel. "Chuligáni se museli dostat ke vstupenkám přes českou stranu, která navíc věděla, že se v Praze vyskytují. Proto bychom čekali odpovídající opatření u vstupů na stadion," doplnil.

FAČR však pochybení odmítá. "Ticketingový systém používaný FAČR splňuje standardy pro prodej vstupenek na sportovní události. Nicméně nemáme k dispozici kompletní seznam problémových či rizikových fanoušků z jednotlivých evropských zemí. A i v případě existence takového systému je v praxi nemožné zabránit jim v zisku vstupenky," konstatovala.

Asociace nyní zjišťuje, jak se početná a organizovaná skupinka na utkání dostala. "Bohužel je pravdou, že jsme opakovaně zaznamenali pokusy o předprodej vstupenek - např. na serveru viagogo.com," dodala s tím, že všechny sektory, kde se problémoví příznivci vyskytovali, byly vyprodány dlouho před zápasem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy