Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

Fábregas a fanoušci z celého světa. Přijede na Rosického rozlučku i Wenger?

Je to pro něj náročnější, než si představoval. Na druhé straně je ale organizace vlastní rozlučky radost. Tomáš Rosický by 9. června na Letné rád přivítal co nejvíce svých bývalých spoluhráčů z národního týmu, Sparty, Dortmundu i Arsenalu. Výběr reprezentace by měl vést Karel Brückner a výběr světa by zas mohl koučovat Arséne Wenger.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: David Šváb

"Moc se na ten zápas těším. Bude to rozloučení se spoluhráči, lidmi, se kterými jsem se potkával, a také s fanoušky. Doufám, že pro všechny to bude pěkný den, který si dohromady užijeme," řekl Rosický.

Sám se na organizaci podílí a oslovuje své bývalé spoluhráče. "Je těžké někoho na sto procent slíbit, protože se vždy může něco stát. Přijet by ale měli kluci z mistrovství Evropy 2004 jako Honza Koller, Milan Baroš, Marek Jankulovski, Pavel Nedvěd, Karel Poborský. Všechny tyto kluky jsem samozřejmě oslovil a byl bych rád, kdyby přijeli," vyjmenoval Rosický.

Proti nim počítá s bývalými spoluhráči ze zahraničních klubů. "Mezi prvními jsem oslovoval Cesca Fábregase, Mathiea Flaminiho, Alexandera Hleba, Nuriho Sahina, Christophera Metzeldera, Dedého. Mohlo by to být opravdu pěkné a mohli by přijet světoví hráči, které by doufejme plná Letná mohla vidět," dodal.

Arséne Wenger
zdroj: PA autor: Paul Thomas

Svou představu má Rosický i o trenérech. "Ideální scénář je Karel Brückner a Arséne Wenger. S Karlem jsem mluvil a ten mi to přislíbil. Co se týká Arséna, tak tam je teď velký otazník i kvůli událostem, které se teď v Arsenalu udály," připomněl Wengerův oznámený letní konec v Arsenalu.

Počítá s tím, že ne všichni pozvaní budou moci přijet. "Třeba Per Mertesacker jde v tom termínu za svědka na svatbu. Vláďa Šmicer, Patrik Berger a Tomáš Ujfaluši zas mají rok dopředu domluvený golf na nějakém slavném hřišti," popsal Rosický.

Rosický by rád viděl na své rozlučce Arséna Wengera

Předprodej vstupenek na rozlučkový zápas bude zahájen ve středu v 10:00 pro majitele sparťanských permanentek. V pátek v poledne pak bude zahájen volný prodej. Ceny jsou 350 a 550 korun za lístek.

O akci je zájem i v zahraničí. Organizátoři vyčlenili část vstupenek i pro Dortmund a Arsenal. "Zájem je dokonce i v Asii," řekl za organizátory Tomáš Křivda.

Rosický svou kariéru ukončil už v zimě a hned se vrhnul na roli funkcionáře ve Spartě. Spolupodílení se na organizaci vlastní derniéry je pro něj novou užitečnou zkušeností, jelikož poznává, jak náročné je takový zápas zorganizovat. "Nečekal jsem, že to bude tak náročné zorganizovat. Je to pro mě zas nová zkušenost. Já jsem těmto novým věcem otevřený a pro moji budoucí roli, ať už bude jakákoli, to může být velice prospěšné," připustil.

Rosický rozmýšlí působení ve sportovní radě FAČR

Rosický má kromě rozlučky ale také jiné starosti. Zatím stále přemýšlí, zda přijme nabídku na působení ve sportovní radě Fotbalové asociace ČR po boku Dušana Uhrina staršího a dalších expertů. Stále si totiž zvyká na roli funkcionáře ve Spartě a nerad by přijetí další funkce uspěchal. "Musím si to všechno dobře promyslet, protože pro mě je priorita Sparta. Musím to zvážit, všechno je teď pro mě nové a nerad bych něco uspěchal," řekl Rosický.

Nabídka spolupodílet se na transformaci českého fotbalu ho však láká. "Beru to jako šanci pomoct českému fotbalu a možnost přinést do něj to, co jsem poznal v zahraničí. Pomoc českému fotbalu je pro mě motivace. Už teď je to pro mě ale velká životní změna a musím zvážit, jestli je to pro mě dobře načasované," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy