Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Exreprezentant Ulich se stane spolumajitelem FC Hradec Králové

Hradec Králové – Ivo Ulich a na něj napojená skupina tří podnikatelů bude spolumajitelem dosud městského prvoligového klubu FC Hradec Králové. Ze tří uchazečů vybrali Ulicha a jeho partnery zastupitelé Hradce Králové. Město bude nyní jednat s bývalým reprezentantem o akcionářské smlouvě, kterou by zastupitelstvo mělo schvalovat 30. května. Kapitálový vstup by se mohl odehrát k 1. červenci. 

Je nám líto, video expirovalo.
Ulich získá od města část akcií fotbalového Hradce

Na základě dosud zveřejněných parametrů obchodu by měli Ulich a jeho partneři za podíl 20 procent zaplatit 3,4 milionu korun a v první sezoně by měli na provoz klubu dát šest až osm milionů. K 1. červenci 2018 by Ulich a jeho partneři mohli získat majoritních 51 procent akcií. Za navýšení podílu by měli zaplatit asi 5,3 milionu korun.

Podle primátora Zdeňka Finka je městem vlastněný klub anomálií v českém vrcholovém fotbale. "Chceme zkusit někoho, kdo nám s tím pomůže. Vstupujeme do situace, kterou těžko z nás někdo posoudí. Jsou tu nabídky, pojďte jednu z nich vyzkoušet a teprve doba spolupráce ukáže, jak to bude vycházet," řekl Fink zastupitelům.

Prodejem klubu se dle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha (TOP 09) naplňuje dlouholetá snaha města získat pro něj strategického partnera. Nový partner by měl přinést lepší financování a po sportovní stránce přispět k umístění celku v první polovině prvoligové tabulky. V této sezoně bojuje východočeské mužstvo o udržení.

Opoziční zastupitelé kritizovali způsob hledání partnera. "Podmínky pro vstup si definoval sám klub. Zvolený způsob nepřinese pokles financování ze strany města," uvedl Martin Hanousek. Nynější rozpočet je 64 milionů korun, z nichž 30 milionů dává město.

Hanousek kritizoval také to, že pro stanovení ceny klubu si město nenechalo udělat znalecký posudek a vyšlo z ceny stanovené před 12 lety. Zastupitel Lubomír Štěpán vyslovil obavu, aby se městu klub po roce nevrátil zpět ve zdevastovaném stavu.

Podle Finka ale není cena rozhodující. "Je to test, s kým budeme spolupracovat. Když partner nebude plnit sliby, tak se s ním rozloučíme," prohlásil. Podíl zpět by město případně kupovalo za stejné peníze.

Ivo Ulich a Miroslav Baranek
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Ulich je bývalým hráčem Hradce Králové, působil také ve Slavii Praha či v nejvyšší německé soutěži. Nyní podniká, je majitelem společnosti M&T kliky.

Jeho partnery jsou Radek Šenk, dlouholetý obchodní ředitel fotbalové Slavie Praha a majitel společností Whistler a České loděnice. Dále Roman Kubec, majitel spediční firmy Kristensson a Georgios Karadzos, spolumajitel společnosti FV Plast a vlastník fotbalového klubu ve Dvoře Králové nad Labem.

O majetkový vstup se kromě Ulicha a spol. ucházela ještě investiční skupina kolem italského podnikatele Alessandra Barilliho a hradecká společnost Koncedo, která vystupuje ve sdružení se společnostmi Hala Kněžmost a Nextum.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy