Hokej na zemi

Vrbův Ludogorec na Inter nestačil, Frankfurt naděloval a Ajax musí dotahovat

Po Lize mistrů odstartovalo 1. kolo play-off také v Evropské lize. Na lavičce Ludogorce Razgrad zažil pohárovou premiéru trenér Pavel Vrba, jehož svěřenci doma prohráli s Interem Milán 0:2. Semifinalista loňského ročníku Frankfurt deklasoval Salcburk i díky hattricku Daičiho Kamady 4:1, finalista Arsenal vyhrál na stadionu Olympiakosu 1:0, Ajax kousal porážku 0:2 v Getafe a Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance remizovala 1:1 v Kluži.

Fotbalisté Interu Milán oslavují gól v utkání play-off EL v Razgradu
zdroj: REUTERS autor: Stoyan Nenov

Trenér Interu Antonio Conte provedl oproti nedělnímu duelu Serie A na hřišti Lazia sedm změn v sestavě, ale výkon mužstva to nepoznamenalo. Od začátku nastoupil i dánský záložník Christian Eriksen a byl to právě on, kdo v 71. minutě střelou z vápna rozhodl o vítězství "Nerazzurri". Pojistku přidal v páté minutě nastavení z penalty Romelu Lukaku.

Osminásobní bulharští šampioni proto ve druhém střetnutí pod Vrbou nenavázali na nedělní ligový triumf 6:0 nad Botevem Vraca. "Výsledek mě mrzí, ale je třeba uznat, že Inter má skvělé mužstvo. V posledních dvaceti minutách jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, a soupeř nás potrestal. Na San Siru to bude složité, ale dáme do toho maximum," řekl Vrba.

Vaclík inkasoval z pokutového kopu, ve Frankfurtu zářil Kamada

Kluž poslal v zápase se Sevillou do vedení z pokutového kopu Ciprian Deac. Vaclík sice směr jeho střeleckého pokusu vystihl, ale byl na něj krátký. V 82. minutě stanovil konečný stav 1:1 Youssef En Nesyri.

Nezaváhal naopak Arsenal, jemuž v Pireu vystřelil výhru 1:0 v 81. minutě Alexandre Lacazette. "Kanonýři" i proto nenašli přemožitele v devátém soutěžním souboji v řadě.

Záložník Frankfurtu Kamada se dvakrát prosadil v první půli střelou z šestnáctky a hattrick završil po změně stran hlavou. Třiadvacetiletý hráč nastřílel jako druhý Japonec v evropských pohárech hattrick. Prvním byl právě v dresu Salcburku v listopadu 2018 současný útočník Liverpoolu Takumi Minamino. Další trefu Eintrachtu přidal Filip Kostič, rakouský soupeř stačil jen snížit z penalty.

Druhým autorem hattricku se v programu 1. kola play-off stal Diogo Jota. Portugalský útočník pomohl Wolverhamptonu k jednoznačné výhře 4:0 nad posledním celkem španělské ligy Espaňolem Barcelona. Velký krok k postupu do osmifinále udělala také Basilej díky vítězství 3:0 na hřišti APOELu Nikósie.

Diogo Jota se raduje z branky
zdroj: Reuters autor: Craig Brough

Krmenčík si proti Manchesteru United nezahrál

Bruggy bez Michaela Krmenčíka remizovaly s Manchesterem United 1:1, bývalý hráč Plzně nebyl k utkání nominován. Belgický celek poslal do vedení po čtvrthodině Emmanuel Dennis, který lobem překonal vyběhnutého gólmana Sergia Romera. Ve 36. minutě srovnal z úniku Anthony Martial, čímž určil nerozhodný výsledek.

Stejným poměrem jako v Bruggách se rozešel smírně také Alkmaar s LASKem Linec a FC Kodaň se Celticem Glasgow. Jiné mužstvo ze skotské metropole Rangers doma udolal Bragu 3:2, přestože po necelé hodině prohrával 0:2. Tým trenéra Stevena Gerrarda otočil duel v rozmezí 67. až 82. minuty, dvakrát se trefil Ianis Hagi.

Getafe zaskočilo Ajax

Sporting Lisabon si poradil s istanbulským Basaksehirem 3:1, městský rival Benfica prohrál na stadionu Šachtaru Doněck 1:2 a rozjeté Getafe zdolalo Ajax Amsterdam 2:0 po brankách Deyversona s Kenedym.