Následuje
SP Rakousko

Vukadinovič nečekal, že bude Tiraspol tak dobrý, Jiráček uklidňoval spoluhráče

Olomouc - Remízu museli brát fotbalisté Zlína ve své premiéře v Evropské lize všemi deseti. Proti patnáctinásobnému moldavskému mistrovi Šeriffu Tiraspol přečkali v Olomouci několik gólových šancí, ve kterých je vydatně podržel gólman Stanislav Dostál. Bezgólová remíza byla pravděpodobně maximem, na které mohli dosáhnout. "Měli jsme i nějaké šance nebo náznaky, ale nedotáhli jsme brejky do konce a to je škoda," řekl útočník Vukadin Vukadinovič.

Vukadin Vukadinovič
zdroj: ČTK

"Po šancích soupeře, které jsme přežili, bod musíme brát. V začátcích obou poločasů na nás byl vidět až přílišný respekt. Škoda, že jsme nedotáhli nějaký brejk, ale vzhledem k vývoji musíme brát remízu. Oni měli minimálně dvě stoprocentní šance," řekl zlínský záložník Petr Jiráček, který má z týmu nejbohatší zkušenosti v evropských pohárech díky angažmá ve Viktorii Plzeň.

Téměř nulové zkušenosti z bojů v evropských pohárech se na zlínském celku projevily. Hráči i kouč se shodovali, že hlavně v nástupech do obou poločasů byl na výkonu patrný respekt. "Pak jsme vždycky zjišťovali, že se s nimi dá hrát, více jsme vylezli. Měli jsme tam i nějaké šance nebo náznaky, ale nedotáhli jsme brejky do konce a to je škoda," řekl Vukadinovič.

Tým se snažil uklidňovat hlavně Jiráček. "Hodně na nás mluvil, ať se uklidníme. Ale on ten fotbal byl úplně jiný než to, na co jsme zvyklí z ligy. Bylo to o stupeň rychlejší. Když jsme zalezli a nechali soupeře hrát, běhali jsme bez balonu a byli pod tlakem," řekl Vukadinovič.

Přiznal, že po prvních dvaceti minutách byl kvalitou Tiraspolu překvapen. "Opravdu jsme to nečekal, že budou tak dobří. Byli hrozně rychlí a dobře se pohybovali. Musíme bod brát, naštěstí nás podržel gólman," řekl Vukadinovič.

Šestadvacetiletý srbský ofenzivní záložník měl v celém utkání největší příležitost Zlínských. Dvacet minut před koncem běžel zprava na brankáře Mikuliče, který ale jeho křížnou ránu k tyči vytáhl. "Díval jsem se, jestli někdo nenabíhá, že bych to strčil před prázdnou bránu, ale musel jsem střílet a on to vyrazil. Byla to asi stoprocentní šance," řekl Vukadinovič.

Podle něj se bude hra Zlína postupně zlepšovat na domácí i evropské scéně. "V týmu je moc změn a musí si to sednout. Bude to lepší každý zápas. Tiraspol evropské poháry hraje každý rok, ti hráči jsou daleko zkušenější a sehranější, ale i my se budeme zlepšovat s každým zápasem," řekl Vukadinovič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy