Následuje
Sportovní zprávy

Vrbovi zpíval k narozeninám plný stadion, od hráčů dostal svetr

Plzeň - Výhra nad předním evropským celkem, vyprodaný stadion vyvolávající jeho jméno, vyhazování do vzduchu od hráčů a na závěr pompézní ohňostroj na jeho počest. Tak oslavoval 49. narozeniny trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba. Od týmu dostal zpátky svetr se sobem, který před rokem v sázce prohrál s kapitánem Pavlem Horváthem.

Pavel Vrba se svetrem dostává hobla
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Už před zápasem Vrba říkal, že výhra nad Atlétikem Madrid v závěrečném utkání ve skupině Evropské ligy by pro něj byla ideální dárkem k dnešním narozeninám. Hráči jeho přání vyslyšeli a zvítězili 1:0, čímž si zajistili prvenství ve skupině právě před španělským gigantem.

Ale to nebylo vše. Při děkovačce před fanoušky předal Horváth trenérovi tašku se speciálním dárkem - svetrem se sobím vzorem. Právě takový dostal před rokem od Vrby v rámci sázky, že se Horváthovi podaří zhubnout.

"Není to ten samý. Tenhle mi hráči koupili, protože Pavel se asi s tím starým nemůže rozloučit. Trochu se kvalitě toho mého svetru vyrovná, ale tamten byl lepší. Každopádně jsem za něj moc rád," řekl Vrba následně na tiskové konferenci.

Horváth prý nápad se svetrem nosil v hlavě dlouho, ale realizace nebyla snadná. "Nakonec jsem do toho musel zapojit víc lidí. Moje manželka se o tom bavila s paní Vrbovou a pomohl mi hodně i pan Šádek (sportovní ředitel Plzně), který projezdil půlku Prahy. Nejprve jsme měli jeden, ale před dvěma dny jsme sehnali ještě jeden lepší. Na to, co na něm je, byl poměrně drahý," prozradil Horváth. "Ten druhý si nechám. Mám s trenérem podobnou postavu, tak ho brzo určitě použiju," dodal.

S obdarováním kouče a oslavami byl Horváth spokojený. "Naskytla se příležitost to předat takhle po utkání, protože jsem tušil, že fanoušci budou vyvolávat trenérovo jméno. Ta výhra k tomu ještě napomohla. Myslím, že se to povedlo. Dokonce jsem tam viděl nějaké slzy," liboval si, že se týmu povedlo trenéra dojmout.

Vrba věří, že za rok bude moci kulaté padesáté narozeniny oslavit ještě ve větším stylu. "Sice to bude hrozný věk, ale rád bych slavil v Lize mistrů. Vrátit se do ní je náš sen a cíl," dodal trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy