Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Cesta za oceán

Vrba: Po výhře v Tel Avivu už věřím v postup

Tel Aviv - Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po dnešní výhře 2:1 na hřišti Hapoelu Tel Aviv už věří, že si jeho svěřenci zajistí postup ze skupiny B Evropské ligy. Připustil, že Viktoria měla v Izraeli štěstí a výkon nebyl ideální, ale hlavní je prý vítězství, které zajistilo Západočechům pětibodový náskok na druhém místě tabulky. "Vzhledem k naší výhře a výhře Atlétika v souboji s Coimbrou máme velmi dobrou výchozí pozici do zbylých tří zápasů. Věřím, že v nich potřebné čtyři body uhrajeme a že postoupíme," řekl Vrba ČT po utkání.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK/AP

Zatímco v minulých zápasech se od Plzně štěstí odklánělo, dnes bylo podle Vrby na straně Viktorie. "Měli jsme štěstí, protože domácí měli v úvodu hodně nebezpečných akcí, a kdybychom prohrávali 0:3, nemohli bychom říct ani slovo," připustil Vrba. "Byla to naše hloupost, protože jsme chtěli chodit do brejků, místo toho jsme hráli postupné útoky a do brejků chodil soupeř," kritizoval.

Hlavní ale podle Vrby je, že se jeho svěřencům povedlo duel otočit. "Výkon nebyl ideální a takový, jaký bych si představoval. Dnes ale bylo nejdůležitější, že máme tři body, které nás přiblížily postupu," dodal plzeňský kouč.

Zázračný trenérův rituál?

Pavel Vrba: "Nedařilo se nám, tak jsem si sundal sako. Něco podobného jsem udělal i loni s Trondheimem, kdy jsme prohrávali, já si i přes déšť sundal sako a otočili jsme to. Občas přemýšlím, co udělat, aby nám to pomohlo. A dnes se to vyplatilo. Asi to budu muset dělat častěji."

Kapitán Pavel Horváth také přiznal, že úvod utkání nezastihl Plzeň v ideálním rozpoložení. "Prvních 30 minut jsme prospali a byli jsme takoví vyděšení. Ztráceli jsme hrozně moc míčů. Naštěstí nás nastartoval ten můj gól a ve druhé půli už jsme hru kontrolovali," hodnotil Horváth.

Při své gólové střele využil toho, že měl nastudovaného brankáře Hapoelu. "Věděl jsem, že riskuje, a tak jsem trochu tušil, že bude čekat, že ho jako levák budu obstřelovat. Proto jsem cpal míč na přední tyč. Naštěstí to tam spadlo," řekl Horváth.

Potěšilo ho také, že se tým poučil ze sobotního utkání s Jabloncem a při vedení se nepouštěl bezhlavě do útočení. "My bránit náskok ani neumíme a pořád chceme dávat góly. Dnes jsme to ale dohrávali hlavou. Jen škoda, že jsme nedali třetí gól, aby byl větší klid. Mrzet nás to ale nemusí," dodal Horváth.

Ke gólu měl blízko Daniel Kolář, který tak mohl korunovat vydařený výkon po návratu do sestavy po zranění, jenže trefil jen tyč. "Byla to hlavička po vysokém centru. Hlavně jsem se soustředil, abych míč trefil, byla to ale jen tyč. Škoda, mohlo padnout více gólů," připomněl, že v utkání byly k vidění celkem čtyři tyče.

V základní sestavě nastoupil poprvé od srpna, na hřišti se prý ale cítil velmi dobře. "Jenže kvůli rychlému průběhu utkání síly ubývaly, proto jsem se nechal raději v závěru vystřídat," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy