Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vrba byl hrdý, že Plzeň dokázala otočit zápas kombinační hrou

Plzeň – Trenéra plzeňských fotbalistů Pavla Vrbu potěšilo, že jeho svěřenci dokázali v Evropské lize otočit výsledek zápasu s Coimbrou na 3:1 kombinačním fotbalem a defenzivně zaměřeného soupeře se nesnažili zdolat nakopáváním míčů. Cenil si zejména druhého a třetího gólu, které přišly právě po kombinačních akcích.

Trenér Plzně Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

O poločase Vrba hráče nabádal, ať zůstávají u kombinačního fotbalu a nesnaží se zhuštěnou obranu překopávat. "Říkal jsem jim, že si kombinací vytvořili v první půli hodně šancí, tak ať u toho zůstávají. To splnili, což bylo rozhodující," mínil Vrba.

"Také po tom padly druhý a třetí gól, které se mi líbily. U toho třetího mě potěšilo i to, že Franta Rajtoral konečně předskočil krajního obránce a dotlačil to do branky. To se našim krajním hráčům v minulosti moc nedařilo," dodal Vrba.

Za klíčový ale označil vyrovnávací gól Pavla Horvátha z úvodu druhé půle, který padl pro něj netypicky hlavou a ještě po chybě brankáře. "To byl samozřejmě hodně důležitý gól, protože nás to povzbudilo. Pavel je hráč netušených možností a znovu to ukázal," řekl Vrba, kterého ani nezaskočilo, že všechny tři góly Plzně dnes padly hlavou. "Já jsem klukům o půli říkal, že když to nejde po zemi, tak ať to zkusí hlavou. No a ono to vyšlo ideálně," dodal.

František Rajtoral z Plzně
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Potěšilo ho také to, jak se pro tým obětovali Michal Ďuriš s Pavlem Horváthem, kteří nebyli v ideálním zdravotním stavu. "Michal řekl, že to zkusí a zůstane na hřišti, co mu noha dovolí. Mohli jsme tak využít jeho formy v pohárech a byl to správný tah," řekl Vrba k Ďurišově bilanci šesti gólů v sedmi zápasech letošní Evropské ligy. "Pavlův stav také není nejlepší a už dva týdny ho trápí sval. Je to pro nás ale hodně důležitý hráč, proto jsem rád, že do toho šel."

Trenér Coimbry Pedro Emanuel byl i přes porážku na svůj tým pyšný. "Hlavně v první půli jsme odehráli dobrý zápas. Hráči plnili pokyny a hráli, co měli. Bohužel jsme ale ve druhé půli udělali velké množství chyb, což přineslo své následky," litoval Emanuel. "Zásadním momentem zápasu byl vstup do druhé půle, který jsme nezvládli a udělali jsme velkou chybu," dodal k Horváthově vyrovnávací brance.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy