Následuje
Buly

V Miláně budou bez Evropské ligy. AC bylo potrestáno za porušení finančního pravidla

V italské lize obsadili páté místo, a měli tak mít zaručenou účast v Evropské lize. Fotbalisté AC Milán ale nakonec budou bez pohárů. Trest za porušení pravidel finačního fair play potvrdil Arbitrážní soud pro sport (CAS). V základní skupině Milánské nahradí AS Řím, do předkola putuje FC Turín.

Ignazio Abate
zdroj: ČTK/PA/ autor: Jonathan Moscrop

AC za nevyrovnané výdaje a příjmy dostal od UEFA už loni pokutu 12 milionů eur a zákaz startu v evropských pohárech.

Proti němu se "Rossoneri" úspěšně odvolali k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) a na podzim mohli hrát ve skupině EL.

Nyní se vedení pátého klubu uplynulé sezony italské ligy dobrovolně rozhodlo roční trest přijmout, aby získalo víc času na urovnání finanční situace. CAS dohodu s UEFA potvrdil.

Místo milánského celku bude hrát v základní skupině Evropské ligy AS Řím, který si původně na šestém místě v Serii A zajistil start jen v kvalifikaci. Do ní se nyní posune sedmý FC Turín.

Americký investiční fond Elliott před rokem převzal AC Milán poté, co mu dosavadní čínský majitel Li Jung-chung nedokázal splatit dluh ve výši 300 milionů eur.

Čínští vlastníci koupili klub v roce 2017 od dlouholetého majitele Silvia Berlusconiho. Následně si vzali vysokou půjčku a za posily utratili zhruba 200 milionů eur, čímž podle UEFA porušili pravidla finančního fair play, která platí od roku 2014.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy