Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sezona v sedle 2012 - Jezdecký sport

UEFA zůstává klidná. Finále Evropské ligy teroristický útok nehrozí

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie nemá žádné informace, že by středeční finále Evropské ligy mezi Ajaxem a Manchesterem United ve Stockholmu mohlo být terčem teroristického útoku. Uvedla to den poté, co se na koncertě v Manchesteru odpálil sebevražedný atentátník.

Hráči Ajaxu slaví vstřelenkou branku
zdroj: ČTK/AP/Peter Dejong

"UEFA je už několik měsíců v kontaktu se švédským svazem i úřady a při podobných jednáních je vždycky probírána i možnost teroristického útoku," uvedla unie. UEFA připomněla, že po dubnovém útoku ve Stockholmu, při kterém útočník nákladním vozem zabil čtyři lidi, byla zvýšena bezpečnostní opatření.

Manchester United po teroristickém útoku požádal o zrušení předzápasové tiskové konference a UEFA mu vyhověla. Hráči a členové realizačního týmu "Rudých ďáblů" na tréninku ve Stockholmu uctili oběti minutou ticha.

"Ta tragická událost nás všechny hluboce zasáhla. Oběti a jejich rodiny jsou v našich myslích i srdcích," uvedl José Mourinho. "Je to naše práce a poletíme do Švédka ji dokončit. Tentokrát ale necestujeme s obvyklým natěšením na velký zápas," dodal.

Ve Stockholmu už od pondělí hlídkují policisté s obrněnými vozy a helikoptérami. Přesto se zástupci United během dneška setkají s bezpečnostními experty UEFA. "Celou noc jsme přehodnocovali naše bezpečnostní opatření a dnes rozhodneme, jak budeme pokračovat," citovala britská média mluvčího klubu.

United na Twitteru vyjádřili soustrast pozůstalým po obětech útoku v Manchesteru a na stadionu Old Trafford stáhli vlajky na půl žerdi. Jejich soupeř Ajax zase přidal: "Z Amsterdamu s láskou do Manchesteru. Myslíme na všechny oběti i jejich blízké."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy