Následuje
Český Ironman na Sahaře

Turecký tisk: Výsledek v Plzni je nadějný, nic však není jisté

Istanbul - Turecký tisk ve svých komentářích ocenil dobrý výkon Fenerbahce Istanbul ve čtvrtečním úvodním utkání osmifinále Evropské ligy proti Viktorii Plzeň. Deníky se shodly, že hosté byli ve Štruncových sadech aktivnější a vyhráli 1:0 zaslouženě. Dvojzápas ale nepovažují za rozhodnutý, neboť Plzeň v minulých zápasech venku dokázala mnohokrát překvapit. 

Sow slaví gól Fenerbahce
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Zápas v Plzni byl dobrý, Fenerbahce může pomýšlet na postup, ale zdaleka ho ještě nemá zajištěný," uvedl deník Radikal. "Plzeň patří k nejlépe střílejícím týmům Evropské ligy, dokázala porazit obhájce titulu Atlético Madrid, takže vše je před odvetou otevřené," dodal list. Deník Sabah ocenil, jak se Fenerbahce oklepalo z víkendové ligové porážky 2:3 s městským rivalem Besiktasem. "Fenerbahce po traumatizující prohře s Besiktasem předvedlo proti českému zástupci velmi koncentrovaný, organizovaný a sebevědomý výkon," uvedl list Sabah.

Připomíná, jak úspěšná byla Viktoria v předešlých duelech. "Plzeň je doma jen těžko k poražení. Pocítilo to Atlético Madrid a v předchozím kole i Neapol, která ve dvou zápasech inkasovala pět gólů. Mít proti takovému soupeři před domácí odvetou vše ve svých rukách, to je skvělá pozice," napsal Sabah. "Je to velmi nadějné, ale bylo by chybou si myslet, že už je rozhodnuto. Nesmí se zapomínat, že odveta se hraje před prázdným hledištěm," upozornil deník Hürriyet na trest pro Fenerbahce za výtržnosti fanoušků.

Radikal si všiml toho, že turecký klub Západočechy většinu času přehrával a přestřílel je. "Fenerbahce po celý zápas dominovalo. Ani výsledek 0:0 by nebyl úplně špatný, protože Plzeň dokázala skórovat v předešlých šesti zápasech Evropské ligy. V 81. minutě se ale hlavou prosadil Webo a vystřelil týmu radost a naději," uvedl list Radikal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy