Následuje
SP Švýcarsko

Trpišovský: Nejvíc jsem naštvaný, že jsme nedali druhý gól

Liberec - Dramatický závěr jak se patří s hořkou tečkou pro domácí. Přestože fotbalisté Liberce přišli v Evropské lize v šesté minutě nastavení po sporné penaltě o výhru nad Groningenem, trenéru Jindřichu Trpišovskému po remíze 1:1 více vadilo, že Slovan předtím z velké šance nepojistil vedení. Mrzí ho, že jeho celek nevyužil šanci získat na druhém místě tabulky tříbodový náskok na třetí Marseille.

Liberecký Kevin Luckassen
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Slovan v 87. minutě čtvrtečního duelu díky gólu Nizozemce Kevina Luckassena rychle využil přesilovku po vyloučení Michaela de Leeuwa, jenže pak Dmitrij Jefremov nedal jasnou šanci a Groningen nakonec srovnal. Z dorážky po neproměněné penaltě se prosadil Danny Hoesen.

Kdyby Jefremov zachoval klid…

"Nejvíc naštvaný jsem, že jsme nedali druhý gól, protože jsme to měli ve vlastních rukách. Ta příležitost byla ne tisíciprocentní, ale milionprocentní. Kdyby (Jefremov) zachoval větší klid, nemusel ani střílet z první," řekl Trpišovský. "Pak jsme udělali chybu na pravé straně, ale ta se vůbec nemusela stát, kdybychom tohle proměnili. V posledních vteřinách má takovouhle příležitost v momentě, kdy vedeme... Asi se projevilo to jeho mládí," dodal Trpišovský na adresu dvacetiletého ruského záložníka.

Už těsně po uplynutí čtyřminutového nastaveného času posoudil sudí Christian Dingert zákrok Lukáše Bartošáka ve vápně na Hanse Hateboera jako faul a k nelibosti domácích odpískal penaltu.

Sestřih utkání Liberec - Groningen

"V kontaktu tam byl Bartošák na zadní tyči s hráčem. Náš asistent to už viděl v televizi a tvrdí, že to byl faul na Bartošáka, ne faul našeho hráče. Takže ze zpráv, co mám, to bylo spíš naopak. Já to neviděl. Bohužel to písknul, nic s tím neuděláme. Už to nezměníme," konstatoval Trpišovský.

"Neviděli jsme penaltu, ale myslíme si, že nebyla. Křivda? Je to prostě fotbal, to k tomu patří. Třeba v nějakých zápasech zase rozhodčí nějakými momenty pomohli nám," řekl kapitán David Pavelka. "Bavil jsem se s rozhodčím a říkal, že ji neviděl, že dostal signál od rozhodčího za brankou. Nevím, co tam proběhlo. Myslím, že do té doby pískal rozhodčí výborně. Škoda," dodal.

Po obrovské radosti hořká tečka

Tým nepotvrdil minulou výhru 1:0 z Marseille. Francouzskému klubu se přitom mohl vzdálit na tři body, protože Olympique prohrál 2:3 na půdě vedoucí Bragy. "Nebýt té jedné vteřiny, dopadlo to tak, jak jsme si malovali. Porazit Groningen a věřili jsme Braze, kterou jsem už před prvními zápasy považoval za jednoznačně nejlepší tým skupiny. Kdyby nebylo toho posledního momentu, bylo by to pro nás příznivé. Minule jsme prožili v závěru v Marseille obrovskou radost, teď to byla hořká tečka," připustil Trpišovský.

"Nechci se na to vymlouvat. Můžeme si za to sami. Kdybychom vedli 2:0, v klidu si to uhrajeme. Takhle se člověk musí klepat do poslední chvíle. Vyžrali jsme si to až do konce. V Marseille se to k nám přiklonilo, teď se to trošku odklonilo," doplnil záložník Zdeněk Folprecht.

Postavení na druhém místě skupiny o bod před Marseille ale po polovině skupiny trenér Trpišovský bere. "Když byla skupina nalosovaná, tajně jsem doufal, že se bude rozhodovat v posledním domácím utkání s Marseille. To by bylo krásné zakončení roku. Zatím to k tomu spěje. Teď jsem smutný, ale na druhou stranu kdyby nám někdo před startem skupiny řekl, že po třech kolech budeme před Marseille na postupovém druhém místě, brali bychom to," dodal.

S Marseille bitva do posledního dechu

Folprecht má obavy, aby Slovanu ztracené dva body v boji o postup nakonec nechyběly. "Zklamání je to obrovské. Všichni jsme chtěli vyhrát. Ty body nám mohou chybět," řekl Folprecht. "Nakonec se asi s Marseille budeme prát do posledního dechu. Není to sranda s nimi, když jsme to viděli u nich doma. Bude to ještě zajímavé," doplnila letní posila Slovanu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy