Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Trpišovský: Musíme přes Genk postoupit, abychom měli šanci na šťastnější los

Lehké zklamání z toho, jakého soupeře jim přisoudil los do vyřazovací fáze Evropské ligy, je cítit z fotbalistů Slavie. Chtěli větší jméno, mají Genk, který nepovažují za tak atraktivní tým, ale vzhledem k tomu, že vede belgickou ligu, kvalitu má velkou.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Samozřejmě nás všechny mrzí, že proti nám nenastoupí ti největší soupeři. Pro fanoušky a obecně pro český fotbal by to byly skvělé zápasy. Koukali jsme, že například Borisov má druhý rok po sobě Arsenal. Ani my jako trenéři a hráči nevíme, jestli budeme mít možnost se s takovým týmem ještě někdy potkat. Tudíž potom, když tu tahle šance je, tak ji chcete využít," řekl pro klubový web slávistický trenér Jindřich Trpišovský.  

"Nedá se s tím ale nic dělat a musíme postoupit, abychom měli ještě jednu šanci na to, aby byl pro nás los šťastnější," doplnil Trpišovský.  

Slávisté mohli dostat Arsenal, Chelsea nebo FC Sevilla. "Jsem z losu trochu zklamaný. Čekal jsem, že dostaneme atraktivnějšího soupeře, ale nedá se nic dělat. Nejhorší na tom je, že soupeř není tak atraktivní, ale má obrovskou kvalitu. Belgickou ligu vedou suverénně před Anderlechtem a dalšími týmy, takže kvalitu mají jednoznačně velkou," uvedl kapitán Milan Škoda.  

Je nám líto, video expirovalo.
Los Evropské ligy určil soupeře Slavii i Plzni

"Genk je velmi silný soupeř, ale není to úplně zvučné jméno a my jsme přece jen chtěli nějaké zvučnější. Na druhou stranu si zřejmě hodně lidí řekne, že je to hratelný soupeř. Ale těžko říct," podotkl záložník Josef Hušbauer.  

Genk vede ofenzivně hranou belgickou ligu o sedm bodů před druhými Bruggami a za 19 kol dal 44 gólů. "Je to tým, který by mohl vyhovovat našemu stylu hry, ale na druhou stranu jsou to všechno rychlí hráči. Belgickou ligu jsme sledovali hodně, jelikož nás tam zajímal hráč - Uronen. Také jsme v létě sledovali Petera Olayinku, takže víme, že jsou to všechno dynamičtí a rychlí fotbalisti," řekl kouč Slavie s tím, že nejde o úplně atraktivního soupeře. „Myslím, že ho v Česku nikdo tak úplně nezná, a uvidíme až podle záznamů, co od nich můžeme čekat," dodal.  

"Některé hráče samozřejmě známe. Například Malinovskij hrál za Ukrajinu proti naší reprezentaci. Jsou to techničtí hráči, taková je celá belgická liga. Určitě se neztotožňuji s názory, že je Genk papírově nejslabší tým z losu. Stačí se podívat na tabulku, vedou belgickou ligu s velkým náskokem. Ve své skupině získali 11 bodů. Kdo viděl belgické týmy, musí mi dát za pravdu, že tam šel fotbal strašně moc nahoru. Je to vidět i na výsledcích reprezentace, všude po Evropě hrají belgičtí hráči. Například Peter Olayinka v obdobném klubu ani nehrál, ale chodil po hostováních. Takže si naopak myslím, že patří k těm silnějším týmům," dodal Trpišovský.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy