Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
99. Velká jarní cena a 71. Velká květnová cena

Trpišovský: Marseille má atomové zbraně, my luky a šípy

Liberec - Liberecké fotbalisty čeká zápas roku. Proti Marseille potřebují vyhrát, aby postoupili do jarní části Evropské ligy, a zopakovat to, co se jim podařilo předloni. V klíčovém utkání má podle trenéra Trpišovského francouzský soupeř převahu v individuálních dovednostech, a Slovan tak bude muset vést partyzánský boj. Marseille ale také nebude mít jednoduchou úlohu - klub v českém prostředí ze čtyř zápasů ani jednou nevyhrál a třikrát přitom prohrál.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Stojí proti nám velká přesila, co se týče umění soupeře. Soupeř má k dispozici atomové zbraně, zatímco my máme jen luky a šípy. Ale i v Marseille jsme ukázali, že umíme střílet přesně," připomněl Trpišovský říjnovou výhru ve Francii 1:0, na kterou bude chtít se Slovanem doma navázat. "Naše síla musí být v přesnosti. Musíme vést takovou partyzánskou válku, být dobře zakopaní a včas udeřit," dodal.

V Marseille se jeho tým hlavně bránil a zvítězil jen s velkým štěstím, v domácí odvetě ale očekává jiný průběh. "Víme, jaké štěstí jsme ve Francii měli, tím jsme se netajili. Ale jsem stoprocentně přesvědčený, že zítra to bude jiné utkání, že bude mít jiný průběh. Víme z historie, že Marseille prohrála na Spartě a v Mladé Boleslavi, a já doufám, že ta série bude pokračovat," uvedl Trpišovský.

Je rád, že se Liberci uzdravili někteří marodi. "Situace je nyní výrazně lepší než v posledních třech týdnech nebo měsíci. Jak jsme předpokládali, od pondělí se nám začali uzdravovat hráči. Určitě budou k dispozici někteří, kteří v posledních zápasech nebyli," řekl trenér.

Za velkou výhodu považuje, že jde o poslední zápas podzimní sezony. "Tohle bude naše 30. soutěžní utkání, a když k tomu připočtu ještě přípravu a reprezentaci, někteří kluci jsou na 40 utkáních za poslední čtyři měsíce. Prvně nás čeká utkání, kdy nad ničím nemusíme spekulovat. Jaká bude sestava, jestli se na něco šetřit. Pak máme tři týdny měsíc na to dát se dohromady. Takže do toho můžeme dát úplně vše, co v nás je," uvedl kouč.

Těší se, že bude poprvé za jeho působení v Liberci vyprodáno. "V létě jsem říkal, že moje takové největší přání je, abych tady zažil vyprodaný stadion. Hlavně kluci na hřišti pro to udělali maximum, já pro taky dělám vše možné. Furt to chodím do pokladen kontrolovat, jestli nějaké lístky zbydou, tak je vykoupím," žertoval.

"Jsem rád, že se to povedlo. Doufám, že si to všichni užijeme. Strašně všichni toužíme po postupu, zase bychom chtěli koukat na to, koho nám vylosují. Pro mě je nejdůležitější, abychom zítra v devět hodin po zápase mohli být hrdí na to, že jsme do toho dali vše. Co to přinese za výsledek, to uvidíme," doplnil Trpišovský.

S mužstvem možná uzavře i sázku. "Trenér by se mohl hecnout a mohlo by to stát za to. V létě jsme se s trenérem vsadili, že když postoupíme do skupiny, určíme mu oblečení, v kterém odkoučuje zápas na Slovácku. To jsme mu nakonec odpustili, protože jsme tenkrát nebyli výsledkově tak nahoře. Ale jednou by to proběhnout mohlo," usmál se vedle sedící kapitán David Pavelka. "Čekal jsem, že řekneš, ať zruším zimní přípravu," reagoval Trpišovský. "Něco dneska vymyslím a zítra to řeknu hráčům," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy