Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Trpišovský: Do druhé půle jsme se semkli, pomohla nám střídání. V základní skupině bych si přál West Ham

Slavii pomohl podle trenéra Jindřicha Trpišovského k postupu přes Luhansk do skupiny Evropské ligy i proslov Jana Bořila, který ve venkovní odvetě 4. předkola k mužstvu promluvil za nepříznivého poločasového stavu 0:2. Kouč Pražanů byl rád, že se tým ve druhém dějství semkl a i díky střídajícím hráčům snížil na 1:2, což favoritovi po domácím vítězství 2:0 stačilo k účasti v hlavní fázi. V ní by si Trpišovský přál West Ham s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem a Toulouse. Přímý přenos losu Evropské ligy sledujte od 13:00 na ČT sport a ctsport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Luhansk – Slavia

Slávisté vstupovali do odvety v pohárovém azylu Luhansku v Lublinu s náskokem 2:0 z domácího utkání, o který ale už do poločasu přišli. Trpišovský o přestávce v kabině příliš hlas nezvyšoval.

"Někdy se musíte vžít do kůže hráčů a přemýšlet, co by jim pomohlo. V této situaci nemělo smysl někomu nadávat. Snažil jsem se kluky hlavně motivovat a ukázat jim správný směr do zbytku utkání," uvedl Trpišovský.

"Slovo si v kabině vzal i Honza Bořil, do druhé půle jsme se semkli. Skvělým výkonem nás podpořil Christos Zafeiris spolu se střídajícími hráči. Zvedli jsme se a dokázali si vytvořit souvislejší tlak, který vyústil v postupový gól," doplnil trenér českého vicemistra.

Celkově nebyl s výkonem v odvetě příliš spokojený. "Jsme rádi za postup, trápí mě ale náš výkon zejména v první půli. Mrzí mě, jak jsme se v zápase prezentovali, chyběla nám rychlost, přicházeli jsme o spoustu míčů v nebezpečných prostorech," podotkl Trpišovský.

Jeho svěřenci v kvalifikaci vyřadili dva ukrajinské soupeře, ve 3. předkole přešli po domácím vítězství 3:0 a venkovní remíze 1:1 přes Dnipro.

"Když se ohlédnu za oběma předkoly, bylo to čtvrté určitě náročnější. Trápily nás individuality i nepříjemné rozestavení soupeře. Do odvety šla Zorja navíc s čistou hlavou, neměla co ztratit. Musím ocenit soupeře, který nás dostal do úzkých," prohlásil Trpišovský.

Jeho svěřenci budou při losu v druhém ze čtyř výkonnostních košů a z prvního mohou dostat Liverpool či West Ham s dvěma českými reprezentanty.

"Moc bych se chtěl znovu podívat do Anglie, poměřit síly s klukama z West Hamu. Samozřejmě si uvědomuji sílu těchto týmů, nečeká nás nic jednoduchého, ať už los dopadne jakkoliv. Netradičním přáním je pro mě Toulouse," doplnil Trpišovský.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články