Následuje
Panorama

Trpišovský: Cítím, že potřebujeme ve skupině srovnat krok

Liberec – Nejtěžší pozici v boji o postup do vyřazovací části Evropské ligy mají z českých celků po dvou utkáních jednoznačně fotbalisté Slovanu Liberec. Trenér Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že pokud chtějí mít jeho svěřenci reálnou naději, aby byli součástí druhé nejprestižnější soutěže starého kontinentu i na jaře, musí ve čtvrtek překvapit a porazit italskou Fiorentinu.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Kouč Severočechů věří, že se k jeho týmu po úvodních dvou smolných zápasech s Karabachem a Paokem Soluň, v nichž získal jen bod, přikloní trochu štěstí a zároveň zlomí čekání na domácí výhru v hlavní fázi soutěže.

"Jsem pevně přesvědčený, že Karabach doma v druhém utkání porazí Paok. A jestli chceme mít reálnou šanci na to, abychom postoupili, musíme vyhrát. Bylo by krásné, kdyby se to takhle zamotalo. Všechny týmy by měly čtyři body a byly by tři zápasy do konce," řekl Trpišovský.

"Cítím, že potřebujeme ve skupině srovnat krok. Pokud bychom zítřejší duel nezvládli, všichni víme, že bychom se dostali do strašně těžké pozice. To utkání je zítra pro nás svým způsobem klíčové," dodal.

Slovan vyhrál domácí zápas v hlavní fázi Evropské ligy naposledy před třemi lety, kdy zdolal portugalský Estoril. "Je to už sedm zápasů, takže bychom chtěli, aby fanoušci odcházeli spokojeni a neviděli naše vítězství jen venku v televizi. Na podzim už máme jen dva pokusy. Chceme za každou cenu vyhrát a prolomit tuhle bilanci," pokračoval liberecký kouč.

Fiorentina, semifinalista Evropské ligy ze sezony 2014/15, je podle něj jedním z nejtěžších soupeřů, na které Liberec pod jeho vedením v pohárech narazil. Nic na tom nemění fakt, že "Fialky" jsou v italské lize až na 14. místě.

"Ve většině utkání měli více střel a někdy i drtivou převahu. Dvakrát jsem je viděl na videu a jednou živě doma s AC Milán. Nadchli mě, v podstatě celý zápas soupeře drtili. Ale jestli se nepletu, tak venku v této sezoně ještě nevyhráli. Jejich výkony doma a venku jsou rozdílné," uvedl Trpišovský.

Liberec se během předešlých duelů Evropské ligy vždy bleskově dostal do vedení, ale v obou případech nedokázal dovést zápas do vítězného konce. Na půdě Karabachu inkasoval v nastavení a remizoval 2:2, doma s Paokem mu Athanasiadis vstřelil rozhodující gól osm minut před koncem.

Kouč věří, že si jeho svěřenci už smůlu vybrali. "Říkám si to každé utkání, ať jde o poháry, nebo českou ligu. Prostě nás trápí koncovka. V obou duelech předtím jsme nebyli horším týmem. I teď na Dukle jsme nevyhráli kvůli střelecké nemohoucnosti," zakončil Trpišovský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy