Následuje
Běžkotoulky

Trpišovský čeká kodaňský scénář. Genk na mě udělal dojem. Rozhodne produktivita, řekl

Oba vládnou svým soutěžím, jak bodově, tak i co se vstřelených gólů týče. Že by se proto úvodní osmifinále Evropské ligy mezi Slavií a Genkem změnilo v gólovou přestřelku? To si kouč Pražanů Jindřich Trpišovský nemyslí. Naopak očekává opatrný duel a o postupu dle něj rozhodne produktivita. Ve čtvrtečním prvním zápase doma by bral jakoukoli výhru.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Myslím, že bude rozhodovat produktivita. My se snažíme být ofenzivně ladění, Genk taky. Ale vyplývá to i z postavení týmů v lize. Na druhou stranu v Evropě byly zápasy těch týmů takové svázanější. Kdybych měl zítřejší utkání trošku k něčemu přirovnat, myslím, že se to bude trošku blížit zápasu doma s Kodaní (0:0)," řekl Trpišovský.

"Ne že bych ty dva týmy chtěl porovnávat, ale je to prostě zápas play-off a každý gól bude rozhodovat. Oba týmy sice budou chtít hrát dopředu, ale nebudou chtít nabídnout soupeři jakoukoliv chybu. Samozřejmě šance budou, oba týmy na to mají skvělé hráče. Rozhodovat bude, kolik šancí budou týmy schopny proměnit," dodal Trpišovský.

Největší ofenzivní hrozbou Genku je útočník Mbwana Samatta, který s 19 brankami vede střeleckou tabulku belgické ligy a v posledních šesti soutěžních zápasech zaznamenal sedm gólů.

Kde jsou silné stránky Genku a na koho se zaměřit? I na to se zaměřil nový Fotbal fokus podcast:

Podle Trpišovského jsou ale nebezpeční i další hráči lídra belgické ligy. "Samatta je typický zakončovatel, atletický hráč. Číhá na ofsajd lajně, má dobrý timing a umí zakončit všemi způsoby, jeho góly jsou ze všech pozic. Troufnu si tvrdit, že po sezoně odejde," uvedl Trpišovský.

"Ale sklízí plody práce celého týmu. Genk na mě udělal velký dojem v zápasech, co jsem viděl. Od léta prohráli jen čtyři zápasy a není to náhodou. Směrem do ofenzivy jsou skvěle technicky vybavení," dodal kouč.

V prvním zápase chce výhru. "Hrajeme doma, byl bych spokojený s jakýmkoliv vítězstvím, aby nám vytvořilo dobrou výchozí pozici pro odvetu. Ideálně bez inkasované branky. Budeme hrát na výhru," uvedl Trpišovský.

Zatímco slávisté na jaře odehráli zatím jen sobotní ligový zápas s Teplicemi (2:0), Genk už má za sebou čtyři utkání. "Je začátek sezony a oba týmy jsou dobře připravené. Genk už hrál ale čtyři zápasy, my jenom jednou. My bychom mohli být na druhou stranu odpočatější. Uvidíme až zítra. Buď budou oni rozehranější, nebo my odpočatější," přemítal Trpišovský.

Jeho tým čeká mezi dvěma zápasy s Genkem nedělní ligový šlágr v Plzni, kde bude hájit šestibodový náskok v čele tabulky. "I během podzimu jsme si prošli obdobími, kdy bylo těžkých týdnů hodně. Trojkombinace hrát dvakrát s Genkem a jednou s Plzní patří k nejtěžším, ale troufnu si říct, že na tým za rok, co jsem tu, byl mnohokrát ještě větší tlak než teď," uvedl.

"Základní cíl jsme splnili. Samozřejmě strašně moc chceme postoupit, ale myslím, že zápas bude z naší strany uvolněnější než třeba s Petrohradem, kdy jsme museli dotáhnout postup," mínil Trpišovský.

Trpišovský varuje: Genk má silné individuality

"Je dobře, že máme s Plzní podobné podmínky. Jediný rozdíl je v tom, že my hrajeme venku a Plzeň doma. Aspoň bude méně spekulací ohledně toho, kdo měl více času na odpočinek. Výhoda to není ani pro jednu stranu," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy