Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Trpišovského opět ohromil Sima: Musíme ho asi posadit na lavičku, žertoval

Objev podzimu Abdallah Sima opět ukázal, že v něm dřímá enormní potenciál. V 5. kole skupinové fáze Evropské ligy výrazně přispěl k postupovému vítězství Slavie 3:0 nad Beer Ševou a trenér Jindřich Trpišovský vtipkoval, že ho asi na měsíc posadí na lavičku, aby v Edenu vydržel do jara. Devatenáctiletý Senegalec je totiž k nezastavení, v EL se trefil ve třech zápasech po sobě a v součtu s českou ligou skóroval v pěti z posledních šesti soutěžních utkání.

Abdallah Sima střílí gól v EL proti Hapoelu Beer Ševa
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Proti Hapoelu vstřelil úvodní gól v 31. minutě, další branka v 85. minutě byla po jeho střele připsána jako vlastní Dudu Twitovi. 

"Říkal jsem po zápase s nadsázkou v kabině, že ho asi budeme muset na měsíc posadit na lavici, aby nám zůstal do jara. Jeho progres je neuvěřitelný, neumím ani odhadnout, kde je časem jeho výkonnostní strop. Ani neumím říct, co dělá špatně, co neumí nebo kde se musí zlepšit, protože je to komplexní hráč," chválil Trpišovský.

"Velkou měrou se podílel na našem postupu. Neustále nás překvapuje a budu rád, když v tom bude pokračovat i dál," doplnil obránce Ondřej Kúdela.

Sima přišel v březnu z francouzského Évianu do tehdy třetiligového Táborska, za nějž vinou pandemie koronaviru nestihl odehrát žádný soutěžní duel. V přípravě nastoupil proti B-týmu Slavie, kterou jeho výkon zaujal natolik, že ho po krátké zkoušce angažovala. Ve třetí lize začal nastupovat za rezervu Pražanů. Na podzim si ho Trpišovský vytáhl do "áčka", v němž si rychle získal místo v základní sestavě.

"Je to neskutečný příběh. Jsem rád, že jsme ho na poslední chvíli dopsali na soupisku (Evropské ligy) po pěti trénincích v A-týmu," uvedl Trpišovský.

"Navíc hraje trošku s jazykovou bariérou, protože ne všemu rozumí. Pilně se učí angličtinu. Kluci mu samozřejmě pomáhají, ale často netuší, co se okolo něj děje. Přesto podává takové výkony," doplnil Trpišovský.

I jeho Sima neustále překvapuje. "Proti Beer Ševě třeba Jordanovým výskokem (u prvního gólu). Má všechno. Překvapit by mě mohl, až dá gól levou nohou z 30 metrů. Na levé noze je malinko slabina. Jinak předvedl všechno, co má." 

Diskutované jméno Abdallah Sima řešil nedávno i Fotbal fokus podcast:

Sima uchvátil i Kúdelu. "Každý den ho vidím na tréninku, je pokorný a váží si toho, že tu je. Jeho příběh je zajímavý i v tom, že jeho současnému úspěchu napomohl covid, zranění a další věci. Objevil se kluk s obrovským potenciálem a výkonnostním růstem, nabral raketovou rychlost," prohlásil.

"Na tréninku se od všech snaží učit, všechno si bere k srdci. Všem zahraničním hráčům se snažíme pomáhat, aby to pro ně bylo co nejlehčí. Sima je obrovsky učenlivý. Za mě je to úžasný příběh a budu mu přát, aby se mu vyhnula zranění," zakončil Kúdela.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy