Torres dvěma góly dovedl Chelsea k hladké výhře nad Kazaní

Londýn – Chelsea s Petrem Čechem v brance si poradila v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské ligy s Kazaní 3:1. Velkou zásluhu na tom má Fernando Torres, který se trefil dvakrát. Čech inkasoval jen z pokutového kopu. Kazaň prohrála poprvé v sezoně Evropské ligy na hřišti soupeře.

Chelsea - Kazaň
zdroj: ČTK/AP

Chelsea odstartovala první zápas s Kazaní na stadionu Stamford Bridge dobře. Po čtvrthodině hry si na Luizův pas z poloviny hřiště naběhl Torres a zblízka nadvakrát překonal brankáře Ryžikova. V 32. minutě přidal druhý gól Moses, který trefil povedeným halfvolejem horní růžek.

Čtyři minuty před přestávkou Kazaň zdramatizovala duel kontaktní brankou, když ruku kapitána Terryho v šestnáctce potrestal z penalty Natcho. Čech si při jeho kopu vybral špatnou stranu.

Domácí i v druhé půli kontrolovali hru a ruského soupeře nepouštěli do větších šancí. Dvacet minut před koncem přidal pojistku Torres, jenž si naskočil na Matův centr a prudkou hlavičkou přidal svůj druhý zásah v utkání. Chelsea tak doma v pohárech podvanácté za sebou neprohrála.

Výsledky úvodních utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy

Chelsea - Kazaň 3:1 (2:1)

Branky: 16. a 70. Torres, 32. Moses - 41. Natcho z pen. Rozhodčí: Rocchi (It.).

Fenerbahce Istanbul - Lazio Řím 2:0 (0:0)

Branky: 78. Webó z pen., 90.+1 Kuijt. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 47. Onazi (Lazio).

Tottenham - Basilej 2:2 (1:2)

Branky: 40. Adebayor, 58. Sigurdsson - 30. Stocker, 34. F. Frei. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Benfica Lisabon - Newcastle 3:1 (1:1)

Branky: 25. Rodrigo, 65. Lima, 71. Cardozo z pen. - 12. Cissé. Rozhodčí: Gautier (Fr.).