Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Tohle byl dokonalý konec, prohlásil po vítězném finále Hazard směřující do Realu Madrid

Pravděpodobně poslední zápas v dresu Chelsea odehrál ve finále Evropské ligy ofenzivní záložník Eden Hazard. Belgický reprezentant přispěl k jednoznačné výhře nad Arsenalem 4:1 dvěma góly a na tiskové konferenci víceméně potvrdil, že dres anglického týmu už oblékat nebude.

Eden Hazard (vlevo) a Olivier Giroud s trofejí pro vítěze Evropské ligy
zdroj: PA autor: Adam Davy

"Myslím, že je to sbohem, i když ve fotbale nikdy nevíte. Mým snem bylo hrát v Premier League a splnil jsem si ho během sedmi let v jednom z nejlepších klubů, takže teď je možná čas na novou výzvu," řekl Hazard, který má smlouvu jen do konce příští sezony. Už v říjnu však uvedl, že od dětství touží nastupovat za Real Madrid.

"Mým jediným cílem bylo vyhrát tohle finále. Už jsem se ale rozhodl a teď čekám na stanovisko obou klubů," prohlásil držitel bronzové medaile z loňského mistrovství světa v Rusku.

Chelsea od roku 2012, kdy přestoupil z Lille, pomohl k šesti trofejím. "Toužím po nové výzvě. Tohle byl dokonalý konec. Chci vzkázat fanouškům, že je miluju. Jsou jako má rodina. Blues budu navždy fandit. Pokud je to sbohem, děkuji vám za těch sedm let," uvedl Hazard.

S odchodem tahouna mužstva je smířený i trenér Maurizio Sarri. "Hazard je výjimečný hráč, ale dva tři měsíce trvá, než ho pochopíte jako člověka. Když se vám to podaří, zjistíte, že je úžasný. Věděl jsem, že chce odejít, jeho rozhodnutí respektuji," konstatoval italský kouč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy