Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Spartak kvůli ruské invazi končí v Evropské lize. Trest padne i na fotbalistky

Zatímco FIFA s vyloučením Ruska z play-off kvalifikace mistrovství světa nadále váhá a na její hlavu míří ostrá kritika, Evropská fotbalová unie se rozhodla k tvrdému kroku jako reakci za invazi Ruska na území Ukrajiny. Dle informací německého deníku Bild bude z Evropské ligy vyloučen Spartak Moskva. Lipsko, které s ním mělo odehrát březnový dvojzápas, postoupí do čtvrtfinále bez boje. Agentura SID uvedla, že UEFA se chystá vyloučit ruské týmy ze svých soutěží.

Čelní představitelé UEFA
zdroj: ČTK/EFE/ autor: David Morales Urbaneja

Kromě Spartaku, který je posledním ruským zástupem v této sezoně evropských pohárů, se tento krok dotkne i ženské reprezentace. Ruské fotbalistky se chystají na letní mistrovství Evropy v Anglii, kde mají hrát ve skupině s Nizozemskem, Švédskem a Švýcarskem. Nahradit by je mohlo Portugalsko, které vyřadily v kvalifikačním play-off. Rozhodnutí má podle The Times padnout v úterý.

Podle SID podpořilo vyloučení ruských týmů několik národních svazů včetně německého a anglického. "Nedokážu si představit, že by se mohly hrát zápasy s ruskou účastí. To se nemůže a nesmí stát. Jde tady o válku. Je třeba zaujmout jasné stanovisko," řekl kandidát na šéfa německého fotbalu Peter Peters.

Lipsko v 2. kole Evropské ligy postoupilo přes San Sebastian, nyní bude jen čekat na čtvrtfinálového soupeře. "Jsme ve spojení se svazy a zcela důvěřujeme UEFA a jejímu rozhodnutí. Počítáme s tím, že zápasy budou zrušeny," řekl Bildu šéf německého klubu Oliver Mintzlaff.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články