Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Sparta i Liberec smějí na svých stadionech odehrát úvodní zápasy Evropské ligy

Evropská liga se v Česku bude hrát i za současných omezení. Fotbalisté Sparty a Liberce dostali od hygieny výjimku a mohou příští čtvrtek odehrát úvodní zápasy základních skupin evropské klubové soutěže na svých stadionech. Oznámil to na Twitteru předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. 

Bořek Dočkal v dresu Sparty
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Liberec na úvod skupinové fáze Evropské ligy přivítá belgický Gent, Sparta bude hostit francouzské Lille. Třetí český zástupce v soutěži Slavia Praha odehraje první kolo základní skupiny soutěže proti Hapoelu Beer Ševa v Izraeli.

V Česku jsou od pondělka kvůli zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru zakázané veškeré sportovní soutěže. Výjimku mohou získat mezinárodní akce, jak se už stalo v případě tenisového turnaje WTA v Ostravě a galavečera MMA v Brně.

Fotbalové týmy a další profesionální sportovci po jednáních Ligové fotbalové asociace a NSA s ministerstvem zdravotnictví nakonec budou moci dál plnohodnotně trénovat venku. Platí pro ně totiž výjimka, podle níž jsou z nařízení o omezení shromažďování na maximálně šest lidí vyjmuty osoby v zaměstnání a společně vykonávající podnikatelskou činnost.

Je nám líto, video expirovalo.
Profi sportovci mohou venku trénovat bez omezení, uvnitř zatím ne

Pokud by Liberec, Slavia a Sparta nemohly naplno trénovat, byly by oproti soupeřům v Evropské lize ještě více znevýhodněny. Na rozdíl od nadcházejících protivníků české trio kvůli zastavení domácí ligy nebude hrát o víkendu a nebude mít zápasovou praxi.

Zákaz sportovních soutěží zatím platí do 3. listopadu, ale vzhledem k dalšímu vývoji situace může být prodloužen. Pak by o výjimku musela požádat mimo jiné i Slavia, která má ve druhém kole Evropské ligy 29. října v Edenu přivítat Leverkusen.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy