Red Bull Air Race 2019 Spojené arabské emiráty

Sparta dobyla izraelskou tvrz, tři body nad Beer Ševou zařídil Pulkrab

Beerševa (Izrael) – V důležitém utkání Evropské ligy zvítězila Sparta Praha nad Beer Ševou 1:0 a stala se prvním týmem, který dokázal zvítězit na stadionu Hapoelu. Letenští vydolovali tři body zásluhou střídajícího Matěje Pulkraba, který vstřelil jediný gól utkání. V tom byli produktivnější domácí, jejich střelecké pokusy však zastavili Koubek a břevno. Díky vítězství se Sparta se šesti body vyhoupla do čela skupiny "K" a je blízko postupu do vyřazovací části.

Radost Sparty Praha po výhře nad Beer Ševou
zdroj: Reuters autor: BAZ RATNER

On-line textový přenos

90+4.

A je konec! Sparta díky gólu Matěje Pulkraba vyhrála těžké utkání v Izraeli, kde nepodala nejlepší výkon, ale bojovností a vytrvalostí vyválčila tři body.

90+3.

Ghadir se snažil položit do nůžek, ale akrobatické zakončení se mu nepodařilo a Sparta je hodně blízko zisku důležitých tří bodů.

90+3.

Dočkal vysílal do protiútoku Pulkraba, ten byl ale v ofsajdu.

90+2.

Sparta provádí poslední taktické střídání. Výklusem dobíhá k lavičce Václav Kadlec, střídá ho mladičký obránce Václav Dudl.

90+1.

Dočkal vypíchl míč a Lafata se snažil nastartovat Pulkraba, to ale nevyšlo. Na druhé straně v dobré příležitosti nezkrotil míč Sahar.

90+1.

Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90.

Dočkal dostal za zdržování hry žlutou kartu.

90.

Lafata si na útočné polovině vynutil faul a Pražané mohou ušetřit další sekundy.

89.

Sparta se dále brání, Hapoel obléhá Koubkovu bránu. Sparťanský val však zatím drží.

87.

Další obrovská šance Hapoelu. Nwakaeme nic neuspěchal, v dobré pozici ještě přihrával Ghadirovi, který z hranice pokutového území pálil těsně vedle. O teč se ještě snažil Sahar, ale na místě byl příliš pozdě.

87.

Do střelecké pozice se teď dostal Sahar, stínoval mu však Holek, který mu do střely skočil a odvrátil nebezpečí.

86.

Sparta nyní odvrátila dva centrované míče.

85.

Sparta se už do ofenzivy nežene, snaží se odkopávat balony a udržet jednobrankové vedení, které ji drží v čele tabulky.

84.

Beer Ševa už moc času na vyrovnání nemá. V útoku však má Sahara a Ghedira, její útočná síla je tak velká a Sparta musí být koncentrovaná do poslední minuty.

83.

Nepříjemný dopad na trávník nyní zažil Miguel Vitor, který ale celou eskapádu přežil bez úhony.

82.

Druhé střídání připravil i Hapoel. Ze hry byl stáhnut Lucio, na hřiště naskočil Mohammad Ghadir.

80.

Na Buzaglův nebezpečný centr si naskakoval Nwakaeme, ale hlavičku v záklonu poslal za sebe. Hned na to se u brankové čáry skvěle uvolnil Bitton, jeho zpětná přihrávka naštěstí proletěla pokutovým územím bez povšimnutí jeho spoluhráčů.

79.

Korhut teď poslal křižnou přihrávku Koubkovým územím, nikdo na něj však nezareagoval.

77.

Trenér Holoubek přichystal druhé střídání. Ze hry stahuje útočníka Juliše, místo něj na hrací ploch vbíhá zkušený kanonýr David Lafata.

76.

Pulkrab naslepo vyslal Juliše, ten se jeden na jednoho snažil obejít Bittona, ale nepovedlo se mu to.

75.

Dočkal se snažil vysunout Juliše, centr byl ale přetažený a Goresh ho bez problémů chytil.

73.

Hapoel na sparťanský gól reaguje střídáním. Ze hry odchází Hoban a na trávník se dostává zkušený útočník Sahar, který má za sebou velmi bohatou kariéru a oblékal dres předních evropských klubů.

71.

Sparta právě vstřelila gól. Z minima vydoloval maximum střídající Matěj Pulkrab, který dostal skvělý míč od Dočkala a nikým neatakován překonal brankáře Goreshe. Českého útočníka si nevšímal ani jeden z pěti bránicích hráčů.

69.

Nečekanou střelu přes bránícího Kadlece vypustil střídající Buzaglo, míč však letěl těsně nad bránu sparťanského gólmana.

68.

Melikson trefil z přímého kopu pouze Dočkala stojícího ve zdi.

67.

Ze hry odchází Radi, střídá ho Buzaglo.

67.

Žlutou kartu vidí Mario Holek, který k zemi poslal Lucia, jenž by jinak běžel sám na Koubka.

66.

V rodící se šanci, kdy šla Sparta do přečíslení, byl faulován Václav Kadlec. Z následného přímého kopu však nic kloudného nevzniklo, nepřesné parametry měla i následná střela z voleje.

64.

A v rychlém sledu hned další nebezpečná šance domácích. K hlavičce ve vápně se dostal Nwakaema a Koubek se musel hodně natahovat, aby byl u své pravé tyče včas.

63.

Hapoel se dostal do velké šance. Po krásných kličkách na hranici pokutového území přišel lob, na který se již napřahoval jeden z hráčů izraelského klubu. Na poslední chvíli však míč vypíchl Michal Kadlec a nebezpečnou akci zažehnal.

62.

Za obranu Sparty si nyní zaběhl obránce Bitton, v akci ho však zastavil jednoznačný ofsajd.

59.

Hráči Beer Ševa teď rezignovali na kombinaci a Radi se odhodlal k dalekonosné střele, ale ta mířila do vrchního diváckého sektoru. Fanoušci byli následně ohroženi ještě dvakrát a nepřesné pokusy rozezlily domácího trenéra.

57.

Sparta oproti prvnímu poločasu zpřesnila hru a začíná se dostávat do šancí. Hapoel se proto snaží trochu zklidnit hru a přenést na své kopačky opět jistotu.

56.

Bořek Dočkal přeloboval obránce Hapoelu a v pokutovém území vybídl k zakončení Václava Kadlece, míč však na poslední chvíli ukopl poslední izraelský hráč.

55.

Sparta kombinovala na útočné polovině, centr Michala Kadlece od boční lajny však domácí obrana odvrátila.

53.

Hosté zvýšili svou aktivitu a nyní se Pulkrab dostal ke střele před domácí brankou, ale obrana Hapoelu vše vyřešila pozorným zákrokem. Sparťanské poločasové střídání zatím útok výrazně rozproudilo.

52.

V pokutovém území se k míči probil Pulkrab, po těžkém zpracování mu však míč utekl a brankář Goresh ho před ním ukryl v rukavicích.

51.

Dočkal centroval, ale izraelská obrana míč odvrátila.

50.

Po srážce Bittona s Kadlecem se píská faul domácích a Sparta má přímý kop. Bitton se při zákroku navíc poranil koleno a výrazně kulhá.

47.

Maranhao předvedl krásnou technickou finesu, když u rohového praporku nasadil patičkou jesličky Michalu Kadlecovi a vybídl tím Melisona ke střele z úhlu. Koubek byl opět připraven.

46.

Druhý poločas právě odstartoval.

46.

První střídání zápasu je připraveno. Ze hry odchází záložník Daniel Holzer, nahradí jej další útočník Matěj Pulkrab.

45+1.

Rozhodčí ukončuje první poločas, který zatím gól nenabídl. Blíž mu byli domácí Izraelci, kteří si vypracovali dvě nebezpečné šance a orazítkovali Koubkovo břevno. Sparta se na hřišti zatím hledá, na bránu soupeře nevypálila ani jednou.

45+1.

Beer Ševa se ještě dostala k poslednímu centru, ale nic nebezpečného z něho nevzešlo.

45.

Centr Kadlece do pokutového území našel pouze rukavice brankáře Goreshe.

43.

Hapoel už má na kontě 224 přihrávek, Sparta jen lehce přes 60, což přesně ilustruje dosavadní vývoj zápasu.

42.

V první větší šanci se objevila Sparta. Juliš napadáním vybojoval míč a poslal ho do vápna, k zakončení se však Kadlec na poslední chvíli nedostal.

41.

K dalšímu zakončení se dostal Ogu, trefil však jen boční síť. Mohlo být hůře, kdyby Ogu volil přihrávku na neobsazeného Meliksona, měl by to Koubek o dost těžší.

40.

Nwakaeme si nyní pohrál se sparťanskou obranou, vnikl do vápna a vypálil tvrdý projektil. Spartu opět zachránil Koubek.

39.

Hoban opět vytáhl ze svého rukávu eso, když nasadil sparťanské obraně jesličky, vyhl se i druhému hráči, pak už však na míč nedosáhl.

38.

Blíží se konec prvního poločasu, na gól stále čekáme. Blíž k němu zatím rozhodně měli domácí Izraelci.

36.

Dočkal vysunul Zahustela, ten přihrál Kadlecovi, u kterého celá akce skončila. Hapoel se ihned vrhl do protiútoku, rozvíjející se šanci však zastavil hvizd rozhodčího.

36.

Dočkal poslal centr do vápna, k zakončení se tlačil Václav Kadlec, ale domácí si situaci pohlídali.

35.

Sparta se teď krok za krokem přibližuje pokutovému území soupeře. Po faulu na Zahustela má k dispozici přímý kop od rohového praporku.

33.

Hapoel se dostal k dalšímu centru ze strany, ve vápně byli Sparťané lehce ležérní, míč však nakonec dokázali odkopnout.

31.

Hoban nyní předvedl skvělou ekvilibristiku, když se zbavil Mazucha a zidanovkou obehrál i Holka. Tvrdou střelu však Koubek vyrazil.

30.

Michal Kadlec teď byl horkým kandidátem na další žlutou kartu, když zkosil Maranhaoa, rozhodčí však tentokrát byl shovívavý.

29.

Po tlačenici před brankářem Koubkem se k zakončení dostali domácí, Juliš však na poslední chvíli tečoval na roh. Ten se hráčům Beer Ševy nevydařil.

28.

Na světě je první žlutá karta zápasu. Uviděl ji Lukáš Juliš, když na půli hřiště zatáhl za ruční brzdu a svalil soupeře na trávník.

27.

Zahustel nyní poslal prudký centr před bránu brankáře Goreshe, nabíhající hráči však nebyli v pokutovém území včas.

26.

Po hluchých dvou minutách zakládali útok Letenští, Hapoel ho však hned v úvodu zastavil faulem.

24.

Juliš nyní schytal ránu loktem do obličeje, a tak má Sparta možnost zahrát první přímý kop. Holzer přihrál Dočkalovi, jeho dalekonosná střela mířila příliš vysoko.

23.

Koubek nyní zariskoval při rozehrávce a Vitton se hnal do zakončení, míč si však zpracoval rukou, a tak byla celá akce zastavena.

22.

Spartě se zatím zakládání akcí nedaří a rychle odevzdává míče.

21.

Další roh Hapoelu. Třetí centr našel hlavičku Hobana a ten orazítkoval Koubkovo břevno. Sparta měla velké štěstí.

20.

Hned na to se Radi pokoušel vysunout Lucia, ten ale na míč nedosáhl.

20.

Sparta se snažila založit útočnou akci, Kadlec však o míč lehce přišel.

18.

Hodně prostoru dostal na levém křídle Hoban, který však rodící se akci zpomalil. Pak však přišel centr do pokutového území, kde zasáhl patičkou Holek, na míč však málem dosáhl nabíhající hráč Hapoelu.

16

Menší nedorozumění v obraně Sparty, kde si dávali přednost Karavaev s Mazuchem, soupeř však nabídnuté příležitosti nevyužil.

15.

Hapoel uklidnil hru a čeká na šanci. Nakonec se u rohového praporku ocitl Korhut a centroval do pokutového území, míč Pražané odvrátili. Poté se však domácí dostali ke střele a Pražané mohli být rádi, že byla ztečována přímo k rukám připraveného Koubka.

13.

Sparta se dostala do první útočné příležitosti, když se Holzer snažil kolmicí vysunout zabíhajícího Juliše, ale izraelský obránce byl bystrý a včas zakročil a odehrál do autu.

11.

Domácí zatím mají přes 70% držení míče, Sparta vyčkává na chyby.

10.

Hapoel má zatím na kontě jednu střelu, která mířila vedle, Sparta se k zakončení nedostala. Na gólovou šanci však zatím na obou stranách čekáme.

9.

Sparta teď vysunula napadání, na půlicí čáře však fauloval Mazuch.

7.

Domácí stále drží míč na svých kopačkách, žádnou větší šanci si však zatím nevytvořili.

5.

Do prvního náznaku šance se dostala i Sparta.  Dočkal však šel do souboje s obráncem nohou napřed a fauloval.

4.

Hapoel se nyní pokusil o střelu zdálky, vypálil útočník Nwakaeme, ale míč letěl hodně vedle.

3.

Úvod zápasu zatím patří domácím, kteří hrají první minuty čistě v útočném pásmu.

2.

Hapoel získává první rohový kop v zápase. Holzer však centr odvrátil. Beer Ševa se však dostala ještě k druhému centru, který byl nebezpečnější, pražská obrana ho však odvrátila i podruhé.

1.

Utkání právě začalo.

0.

Hráči Sparty i Hapoelu pomalu nastupují na hřiště, za chvíli začne důležitý zápas, který hodně napoví o postupových nadějích obou týmů.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha.

Sestavy:

Hapoel Beer Ševa: Goresh - Bitton, Vitor, Tzedek, Korhut - Radi, Ogu, Hoban - Melikson, Maranhao, Nwakaeme
Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer - Kadlec, Juliš

Sparta, kterou už v neděli čeká důležitý ligový duel s obhájcem titulu Plzní, před zápasem řešila rozsáhlou marodku. Kvůli zraněním jí chybělo hned devět hráčů v čele s Rosickým, Váchou, Frýdkem nebo Costou, do sestavy se však poprvé od srpna vrátil Zahustel. Oproti nedělnímu utkání s Jihlavou zůstal jen na lavičce útočník Lafata.

Beer Ševa měla v bouřlivém prostředí v prvním poločase výraznou převahu. Ve 21. minutě po rohovém kopu trefil hlavou břevno Hoban a poté se dvakrát vyznamenal brankář Koubek, který nejprve zlikvidoval pokus Hobana a poradil si i se střelou Nwakaemeho. Sparta zahrozila až v závěru, ale Kadlec zaváhání domácí obrany nepotrestal.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta mnohem aktivněji, soupeře však jen na chvíli vyvedla z rovnováhy. V 64. minutě se opět blýskl Koubek, když zlikvidoval hlavičku Nwakaemeho. Když v 70. minutě Buzaglo vypálil jen těsně vedle, přišel trest na opačné straně.

Sestřih utkání Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha

Obrana Beer Ševy podcenila Dočkalův centr, ke kterému se dostal Pulkrab a ukončil třízápasový střelecký půst Sparty v pohárových zápasech na hřištích soupeře.

Sparta díky vítězství ani v pátém utkání pod vedením trenéra Holoubka neprohrála a v tabulce Evropské ligy jí po třech kolech patří se šesti body první místo. Beer Ševa zaostává stejně jako Southampton o dva body, poslední Inter ztrácí na letenský celek tři body.

Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Pulkrab. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Juliš, Holek, Dočkal (všichni Sparta).

Beer Ševa: Goreš - Bitton, Vítor, Cedek, Korhut - Radi (68. Buzaglo), Ogu, Hoban (73. Sahar) - Melikson, Maranhao (81. Ghadir), Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.

Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer (46. Pulkrab) - Juliš (77. Lafata), V. Kadlec (90.+1 Dudl). Trenér: Holoubek.

Ohlasy utkání Beer Ševa - Sparta Praha

David Holoubek (trenér Sparty): "Nemyslím, že to byla šťastná výhra. Nejsem přesvědčen o tom, že by Beer Ševa měla nějaké moc velké šance. Vycházeli jsme z bloku kolem půlicí čáry, celkem slušně jsme to odbránili a smekám před klukama, jaký ukázali charakter, především v závěru druhého poločasu. Doma určitě budeme chtít ze zápasu s Beer Ševou získat tři body. Cítím to tak, že je ještě potřeba nechat si euforii na jindy, být skromný, pracovitý a odrazit se k lepším zítřkům hlavně v lize."

Barak Bakhar (trenér Beer Ševy): "Našemu výkonu chyběl jenom gól. Byl to jednostranný zápas, ale je potřeba ocenit Spartu, která velmi dobře a pozorně bránila. Pro oba týmy to byl z hlediska šancí na postup do vyřazovací části velmi důležitý zápas a my jsme ho bohužel nezvládli."