Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Polsko

Slavii bude v Tiraspolu scházet Trpišovský, při bagu nešťastně utrpěl zlomeninu nosu

Fotbalistům Slavie bude ve čtvrtečním předposledním utkání skupiny v Evropské lize v Tiraspolu proti Šeriffu chybět trenér Jindřich Trpišovský. Hlavní kouč Pražanů má z pátečního tréninku zlomený nos a do Moldavska s týmem neodletěl. V Česku zůstali ze zdravotních a preventivních důvodů i hráči Tomáš Holeš a Petr Ševčík, oznámila Slavia.

Jindřich Trpišovský má zlomený nos
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Trpišovský v minulém týdnu při bagu na tréninku nešťastně utrpěl zlomeninu nosu. Ve víkendovém ligovém utkání doma s Českými Budějovicemi na lavičce byl, na tiskové konferenci ho zastoupil asistent Jaroslav Köstl. Ten mužstvo povede v Tiraspolu.

"S Jindrou v týmu spolupracujeme už nějakých deset let, takže zhruba všichni víme, kdo co má dělat. Jsme v tomhle tým. Doufáme, že nějaká zásadní změna to zase nebude. Samozřejmě změna to bude v samotném koučování na hřišti. Ale to už jsme si taky za kariéru několikrát zkusili," řekl Köstl.

Fotbal fokus podcast: Má blíž do repre Koubek, nebo Svědík? Vlkanova na odchodu, týmy před poháry

"Věřím, že Jindra bude co nejdříve v pohodě a že mu uděláme radost výsledkem. De facto si tam můžeme zajistit postup do jarní části Evropské ligy, tak i tímhle způsobem ho chceme pozdravit na dálku," doplnil.

V Praze zůstali také jedna z opor týmu defenzivní univerzál Holeš či záložník Ševčík. "Někteří hráči na palubě nebudou. U některých je to ze zdravotních důvodů, u některých z takových preventivních. Neletí například Tomáš Holeš nebo Petr Ševčík, kteří se budou soustředit na závěr podzimní části sezony. Zbytek týmu letí v neměnném složení. Už začíná trénovat Matěj Jurásek, ale ještě zůstává v Praze. Jinak letíme v plné síle i s Ivanem Schranzem s maskou," řekl Köstl.

Slavia po čtyřech z šesti zápasů skupiny vede o skóre tabulku před AS Řím a v Tiraspolu si může definitivně zajistit postup do jarní fáze Evropské ligy. Jistou už má nejhůře vyřazovací část Evropské konferenční ligy, kam přejde třetí tým.

"Přáli jsme se dostat do pozice, že to budeme mít ve svých rukou. Odehráli jsme fantastický zápas s AS Řím, posunuli se na špici tabulky a pokusíme se tam udržet. Jde o postup, prestiž, koeficient, peníze i lepší nasazení do jara. Uděláme maximum pro to, abychom uspěli a první místo uhájili," uvedl Köstl.

Pražané tradičně odcestovali k venkovnímu utkání v pohárech s dvoudenním předstihem. Zápas v Tiraspolu má ve čtvrtek výkop v 21:00. V Moldavsku panuje velmi chladné počasí podobně jako v Česku.

"Mrazivé počasí určitě nebude úplně příjemné. Jakmile však rozhodčí pískne do píšťalky, přestanete ho vnímat a rychle se zahřejete. Věřím, že nám nebude dělat problémy," prohlásil útočník Mojmír Chytil, který na začátku října dvěma góly pomohl Slavii k drtivé výhře 6:0 v domácím vzájemném duelu s Tiraspolem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články