Následuje
HC Kometa Brno - Mountfield HK

Šilhavý: Ani proti Ajaxu se necítíme být předem poraženi

Nyon - Přestože jim los 4. předkola Evropské ligy přisoudil nejtěžšího možného soupeře, slavný Ajax Amsterdam, necítí se fotbalisté Jablonce předem poraženi. Věří, že favorita mohou překvapit stejně jako v předchozím kole Kodaň, kterou vyřadili.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Los pro nás nebyl úplně příznivý, ale je to pořád jen los. Ajax je samozřejmě jednoznačný favorit, ale přesvědčili jsme se i teď s Kodaní, že zahrát se dá s kýmkoliv. Věříme, že Ajax můžeme pozlobit tak, jak jsme to zvládli s Kodaní," řekl kapitán Tomáš Hübschman. "V Kodani jsme se přesvědčili, že se dá uspět i proti favoritovi. Také v souboji s Ajaxem se proto necítíme předem poraženi," dodal trenér Jaroslav Šilhavý.

Severočeši věří, že s podobně dobrým výkonem jako v Kodani, kde vyhráli 3:2, mohou znovu uspět. "Samozřejmě náš herní projev asi nebude takový, že bychom byli favorité a měli svého soupeře mačkat. Ale určitým stylem hry je můžeme pozlobit. Je to i otázka štěstí. Musíme věřit ve své síly a věřit tomu, že tím svým způsobem můžeme i postoupit do skupiny Evropské ligy," uvedl Hübschman.

Ajax se do 4. předkola dostal poté, co nečekaně vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů s Rapidem Vídeň, s nímž Jablonec v červenci remizoval na soustředění v přípravném utkání 0:0. "Ajax je samozřejmě kvalitní tým, hrál Ligu mistrů. Ale myslím si, že tím, že hrál Ligu mistrů s Rapidem Vídeň, s kterým jsme se potkali na soustředění v Rakousku, se dají teoreticky oba týmy srovnat," podotkl Hübschman.

"Ajax patří mezi tradiční evropské velkokluby a tak věhlasný soupeř se v Jablonci už dlouho neukázal. Celá Evropa považovala za překvapení jeho vypadnutí v týdnu z předkola Ligy mistrů. Jsme rádi za fanoušky, že uvidí takový svátek. I pro nás bude měření s holandským vicemistrem velmi zajímavé a hrozně se na to těšíme," uvedl Šilhavý. "Soupeř začíná nizozemskou ligu v prvním kole těžkým zápasem na hřišti Alkmaaru a určitě ho chceme sledovat osobně," dodal.

Šilhavý: Ajax je srovnatelný s Kodaní. Věřím, že šanci máme
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy