Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Sevillu v závěru sestřelil a nyní míří ještě výš. Můžeme se dostat i do finále, věří Traoré

Celý zápas hrál skvěle a velký výkon korunoval v samém závěru prodloužení. Nejprve si vykoledoval faul a následně po zmatku ve vápně dokonal obrat, který přinesl Slavii senzační postup přes Sevillu do čtvrtfinále Evropské ligy. Třicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny si však myslí, že to nemusí být pro Pražany konečná. Nebojí se zmínit i finále. Přímý přenos losu sledujte od 13:00 na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Slavící Ibrahim Traoré ze Slavie
zdroj: ČTK/AP/ autor: Petr David Josek

"V soutěži zůstávají třeba Arsenal nebo Chelsea, uvidíme, koho dostaneme. Jsme připraveni na vše. Ale můžeme jít až do finále, proč ne? Je to možné, ne?" položil Traoré řečnickou otázku po triumfu 4:3 v prodloužení.

"Je to pro nás velký výsledek proti Seville, která je jedním z nejlepších klubů v Evropské lize. Všichni víme, že ji vyhrála pětkrát. Dnes byli všichni perfektní, všichni ze sebe vydali všechno. Teď jsme šťastní a těšíme se na další kolo," řekl Traoré, který v minulosti nastupoval i za Táborsko a Zlín.

Utkání za stavu 2:2 dospělo do nastaveného času, v němž Sevilla odskočila do vedení. Červenobílí museli v tu chvíli dvakrát skórovat. Traoré věřil, že se to může povést.

"Říkal jsem si, že ještě není konec, že ještě nějaký čas zbývá. Nikdy nevíte, co se stane, pořád musíte hrát. A to, co se nám podařilo, je fantastické," uvedl.

Vyrovnání zařídil Mick van Buren a ve 119. minutě přišla Traorého chvíle. "Byl dlouhý míč do vápna, já ho dal Peterovi (Olayinkovi). Peter mi ho vrátil a já vystřelil, obránce pak míč tečoval a nakonec z toho byl gól. Bylo to fantastické, pro mě je to top," popsal rozhodující okamžik střelec gólu.

Za hrdinu se však nepovažoval. "Hrdinové jsou všichni, celý tým. Podívejte se třeba na Micka van Burena, seděl na lavičce, pak přišel na hřiště a dal do toho všechno. Jak říkám, hrdinové jsou všichni," zdůraznil Traoré.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy