ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Schick se trefil proti Beer Ševě a pomohl Slavii, Lille se udrželo v čele sparťanské skupiny

První trefa po zranění pro Patrika Schicka a pomohla také Slavii. Český útočník přispěl k vítězství 4:1 Leverkusenu nad Hapoelem Beer Ševou a slávisté jsou tak díky výhře nad Nice blízko postupu. Fotbalisté Lille pak dál vévodí "sparťanské" skupině. Ve 4. kole Evropské ligy doma remizovali s AC Milán 1:1 a udrželi se v čele skupiny H o bod před italským favoritem. Crvená zvezda Bělehrad zvítězila v Gentu 2:0 a v "liberecké" skupině L je bod od postupu. Belgický tým byl vyřazen.

Patrik Schick skóroval za Leverkusen proti Beer Ševě
zdroj: ČTK/AP autor: Martin Meissner

Schick se šťastně prosadil v 29. minutě, když po rohu břichem tečoval do branky hlavičku Tina Jedvaje. Čtyřiadvacetiletý útočník poprvé po svalovém zranění nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a zaznamenal třetí soutěžní gól v sezoně a premiérový v kariéře v evropských pohárech.

Krátce po změně stran zvýšil Leon Bailey, Hapoel zkorigoval stav zásahem Itamara Shvira, ale závěr patřil favorizovanému Bayeru. Jeho vítězství pojistili Kerem Demirbay a střídající Lucas Alario.

Leverkusen má devět bodů stejně jako Slavia, která vyhrála v Nice 3:1. Francouzské mužstvo i Beer Ševa jsou na třech bodech. Izraelský tým se za týden představí v pražském Edenu.

AC Milán, kterému chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, po 40 vteřinách druhé půle poslal do vedení Samu Castillejo. Domácí odpověděli v 65. minutě brankou Jonathana Bamby.

Lille po minulém nečekaném triumfu 3:0 v Miláně tak s lídrem italské ligy ani podruhé neprohrálo. Francouzské mužstvo příští čtvrtek doma vyzve Spartu, která v Praze porazila Celtic Glasgow 4:1 a na Lille ztrácí dva body.

Yusuf Yazici z Lille obchází beka AC Milán Simona Kjaera
zdroj: ČTK/AP autor: Michel Spingler

Crvena zvezda bez zraněného exsparťana Guélora Kangy výborně začala a už ve druhé minutě se prosadil Njegoš Petrovič. V 58. minutě přidal pojistku Nemanja Milunovič. Gent i počtvrté prohrál a za týden přivítá Liberec.

Stoprocentní Hoffenheim je jistým postupujícím ze skupiny L. Druhý bělehradský tým má před třetím Slovanem v tabulce šestibodový náskok a navíc k dobru výsledek 5:1 z domácího utkání.

Arsenal vyhrál v Molde 3:0, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a s předstihem se kvalifikoval do jarní vyřazovací fáze. Až po změně stran se prosadili Nicolas Pépé, Reiss Nelson a náhradník Folarin Balogun.

Postup slaví také další anglický zástupce Leicester, který v dramatickém zápase skupiny G v Braze remizoval 3:3. Hostům zařídil bod až v páté minutě nastavení kanonýr Jamie Vardy.

Fotbalisté Neapole uctili při nástupu na hřišti památku Diega Maradony
zdroj: Reuters autor: Ciro de Luca

Neapol výhrou 2:0 nad Rijekou uctila klubovou legendu Diega Maradonu, který ve středu zemřel v 60 letech na infarkt. Všichni domácí hráči měli při nástupu na hřiště dresy s číslem 10 a jménem argentinské ikony. O branky se postarali Matteo Politano a Hirving Lozano. Italský celek vede tabulku skupiny F.

Omonia Nikósie prohrála v Granadě 1:2 a ve skupině E je poslední s bodem a minimální šancí na postup. Za kyperský tým nastoupil od začátku Michael Lüftner, další český obránce Jan Lecjaks střídal.

Poznaň se záložníkem Janem Sýkorou podlehla v Lutychu 1:2. Domácí tým oslabil Obbi Oularé, kterého v nastavení první půle vyloučil český rozhodčí Petr Ardeleanu. Od něj v 75. minutě dostal červenou kartu i hostující Djordje Crnomarkovič. Standardu zařídil výhru až v nastavení Konstantinos Laifis.

Tottenham v Londýně deklasoval Razgrad 4:0 a ve skupině J bodově dotáhl vedoucí Antverpy. První dvě soutěžní branky za Spurs zaznamenal Carlos Vinícius, po změně stran se ještě trefili Harry Winks a Lucas Moura.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

CSKA Sofia - Young Boys Bern 0:1 (0:1)
Branka: 34. Nsame.

Kluž - AS Řím 0:2 (0:0)
Branky: 49. vlastní Debeljuh, 67. Veretout z pen.

Skupina B:

Molde - Arsenal 0:3 (0:3)
Branky: 50. Pépé, 55. Nelson, 83. Balogun.

Dundalk - Rapid Vídeň 1:3 (0:2)
Branky: 63. Shields z pen. - 37. a 58. Kara, 11. Knasmüllner.

Skupina C:

Leverkusen - Beer Ševa 4:1 (1:0)
Branky: 29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario - 58. Shviro.

OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 60. Gouiri - 14. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima.

Skupina D:

Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 2:2 (1:0)
Branky: 7. Arfield, 69. Roofe - 78. vlastní Tavernier, 81. Pizzi.

Standard Lutych - Lech Poznaň 2:1 (0:0)
Branky: 63. Tapsoba, 90.+4 Laifis - 61. Ishak. ČK: 45.+3 Oularé - 75. Crnomarkovič.

Skupina E:

Granada - Omonia Nikósie 2:1 (1:0)
Branky: 8. Suárez, 73. Soro - 60. Asante.

PSV Eindhoven - PAOK Soluň 3:2 (1:2)
Branky: 20. Gakpo, 51. Madueke, 53. Malen - 4. Varela, 13. Tzolis.

Skupina F:

Neapol - Rijeka 2:0 (1:0)
Branky: 41. Politano, 75. Lozano.

Alkmaar - San Sebastian 0:0.

Skupina G:

AEK Atény - Luhansk 0:3 (0:0)
Branky: 61. Gromov, 76. Kabajev, 86. Jurčenko z pen. ČK: 49. Šachov (AEK).

Braga - Leicester 3:3 (2:1)
Branky: 4. Al Musrati, 24. Paulinho, 90.+1 Fransérgio - 9. Barnes, 79. Thomas, 90.+5 Vardy.