Následuje
ČT Author Cup 2019

Šance na reparát. Lafata chce úspěchem proti Nikósii napravit dojem z derby

Praha - Fotbalistům Sparty podle kapitána Davida Lafaty nepůjde ve čtvrtek na Letné proti APOEL Nikósie pouze o body do tabulky základní skupiny Evropské ligy. Výkonem by se také rádi omluvili fanouškům za nedělní prohru 0:1 v derby se Slavií. Zítřejší zápas začne v 19:00 a náš web z něj nabídne textovou on-line reportáž.

David Lafata a Zdeněk Ščasný
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Nedivím se, že fanoušci byli naštvaní, protože i my jsme byli," uvedl Lafata. "Je dobře, že zápasy jdou rychle za sebou a hned zítra máme šanci na reparát. Uděláme všechno proto, abychom získali fanoušky zpátky na svou stranu," prohlásil.

Sparta v úvodním utkání remizovala 1:1 na hřišti Asterasu Tripolis, navzdory nepovedenému výkonu však mohla i vyhrát, kdyby rozhodčí v závěru uznal Lafatův gól. "Já osobně už naštvaný nejsem. Teď je před námi domácí utkání, které chceme zvládnout, abychom si vytvořili pozici pro postup," uvedl.

Sparta před duelem s Nikósií

Proti kyperskému celku však kapitán Sparty očekává náročný zápas. "Soupeř jde srovnat s Asterasem, protože mají v kádru spoustu cizinců. Ale celkově nás čeká kvalitnější soupeř než v Řecku. Navíc jsou první v kyperské lize, a to mluví samo za sebe," řekl Lafata.

APOEL má nebezpečný útok

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný v minulosti na Kypru působil, ale před čtvrtečním zápasem Evropské ligy na Letné s APOEL Nikósie nostalgii necítil. Kouč na Kypru v letech 1991 až 1993 hrál za Anagennisi Dherynia a posléze tam u mládeže udělal i první trenérské kroky. "Ale už je to dávno, asi 153 let zpátky," řekl.

Ščasný rovněž očekává nelehký duel. Podobně jako v prvním utkání s Asterasem. "Jsou velmi nepříjemní směrem dopředu, rychlí a techničtí. Jak říkal Standa Hejkal (asistent trenéra) hráčům: 'Představte si sílu Tripolisu a ještě to vynásobte'," uvedl Ščasný.

Letenský kouč považuje duel s Nikósií za klíčový v boji o postup. "Kdybychom vyhráli, tak to bude strašně důležité pro další vývoj, protože nás čekají dva zápasy se Schalke, kde můžeme jen překvapit," prohlásil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy