Následuje
Branky, body, vteřiny

Policie zasahovala v Plzni proti fanouškům Dinama, dva z nich zajistila

Utkání vyřazovací části Evropské ligy mezi Plzní a Dinamem Záhřeb mělo ostrou předehru. Policie musela před stadionem zasáhnout proti chorvatským příznivcům. Během incidentu zajistila dva cizí fanoušky kvůli neuposlechnutí výzvy nebo pokynu policisty. Po vyslechnutí a dalších úkonech budou propuštěni.

Policie zasahuje proti fanouškům
zdroj: ČTK/PA/Igor Kralj/PIXSELL

Policie předpokládala, že do Plzně přijela zhruba tisícovka příznivců chorvatského týmu. Nasazeny jsou desítky policistů z několika krajů. Před začátkem utkání se podle neoficiálních informací někteří chorvatští fanoušci chtěli protlačit na stadion a mimo jiné házeli železné zábrany na policejní koně. Zapalovali také světlice. Policie proti nim zakročila.

U střetu zasahovali také záchranáři. "V 19:15 nám byla hlášená hromadná potyčka na fotbalovém stadionu Štruncovy sady. Z místa jsme transportovali dva muže zasažené pepřovým sprejem a jednoho muže s lehkým zraněním dolní končetiny," popsala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Policie celý den sledovala pohyb příznivců obou klubů po městě. Chorvatští fanoušci se během dne zdržovali zejména v restauracích a barech kolem centrálního náměstí. První incident se stal už v noci na čtvrtek. V jednom baru, kde byli chorvatští fanoušci, se kolem 2:00 strhla potyčka asi 30 lidí.

"Dva lidé utrpěli zranění, policie na místě zajistila devět zahraničních fanoušků," řekla Kořínková.

Více o utkání a násilnostech fanoušků rozebírá Fotbal fokus podcast:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy