Následuje
MS 2020 Německo

Po favoritovi outsider. Liberečtí chtějí navázat na úspěch z Marseille

Liberec – Slovan Liberec čeká zápas proti nizozemskému Groningenu a po nečekané výhře v Marseille chce opět bodovat. Po nejsilnějším soupeři se staví proti Severočechům papírově nejslabší tým ve skupině. Pro postup do jarní vyřazovací fáze bude tento domácí zápas klíčový.

Pavelka: Chceme pokračovat tam, kde jsme skončili v Marseille

"Hrajeme s Groningenem o naší budoucnosti v Evropské lize. Je to pro nás důležitý zápas a chceme pokračovat tam, kde jsme skončili v Marseille," prohlásil kapitán mužstva David Pavelka.

"Zejména domácí utkání bude hodně důležité, co se týče vývoje ve skupině. Potřebujeme je porazit," řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský. "Díky našemu vítězství v Marseille se situace ve skupině rapidně změnila. Jestliže chceme přemýšlet o postupu, což chceme, všichni víme, že zítřejší utkání je klíčem k postupu. Nejsou to ale předem jasné tři body,
jak to někde slýchávám. Stále je to holandské mužstvo s kvalitními hráči," doplnil kouč.

Speciální zápas pro Švejdíka

Nadcházející zápas bude výjimečný pro obránce Ondřeje Švejdíka. Dvaatřicetiletý stoper Slovanu totiž v dresu nizozemského soupeře strávil čtyři roky a na angažmá dodnes rád vzpomíná. "Pro mě to bude velmi speciální zápas. Od doby, co jsem z Nizozemska odešel, jsem tam ještě nebyl. Jsem nadšený, že jsme do skupiny dostali zrovna Groningen a hrozně se těším na vzájemnou konfrontaci," řekl Švejdík.

Je přesvědčen, že Liberec má na to, aby vyhrál a potvrdil minulé senzační vítězství z Marseille. "Pevně věřím, že Slovan vyhraje, i když si myslím, že Groningen může být velmi nevyzpytatelný. Ve skupině se postavil do takové role outsidera a z ní se pokusí útočit. Myslím si však, že je kvalita našeho týmu dostatečná na to, abychom je porazili," mínil Švejdík.

"Hrají typický holandský fotbal. Útočí, útočí a útočí. Obranu už tolik neřeší. Naše síla je ve hře po stranách, což by pro nás mohl být recept, jak dát Groningenu góly," doplnil Švejdík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy