Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Perný týden Slavie. Nejdřív EL, pak derby. Protočím sestavu, plánuje Šilhavý

Praha - Slavii čeká po čtvrtečním vstupu do skupiny Evropské ligy proti Maccabi Tel Aviv hned v neděli důležité ligové derby se Spartou. Trenér Jaroslav Šilhavý proto plánuje, že prostřídá sestavu. Je mu jasné, že pokud chce jeho tým v poháru pomýšlet na postup, měl by úvodní zápas s Maccabi zvládnout. Soupeře přirovnal sílou ke Spartě či Plzni. "Na úvod nás nečeká vůbec nic jednoduchého, ale kádr máme široký," řekl Šilhavý. Z obou zápasů nabídne web ctsport.cz podrobnou textovou on-line reportáž.

Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Mezi Evropskou ligou a derby bude mít Slavia pouhé dva dny. "Jednoduché to není, v rychlém sledu za sebou hned dva těžké zápasy. Vstup do skupiny Evropské ligy je pro nás důležitý, ale stejně tak derby v neděli. Věřím tomu, že to zvládneme. Čas na regeneraci nebude tak velký, takže počítáme s tím, že ty síly rozložíme mezi více hráčů," uvedl Šilhavý.

Slavia vstupuje do základní skupiny Evropské ligy s cílem postoupit. Vedle Maccabi budou soupeři španělský Villarreal a kazašská Astana, dál půjdou v soutěži dva celky. "Nebylo to až tak oficiální, že musíme za každou cenu postoupit. Žádný nůž na krk jsme nedostali. Ale chceme sbírat zkušenosti, vyhrávat a další sezony se znovu dostat do Evropy. To je pro nás důležité," prohlásil Šilhavý.

"Každý začátek je důležitý. Velký favorit naší skupiny je Villarreal a my budeme bojovat o druhé místo. Pokud chceme bojovat minimálně o to druhé místo, budeme chtít zítra vyhrát," dodal Šilhavý.

Zatímco Slavia se vrací do skupiny po osmi letech, Maccabi je zkušenější. "Malinko bych je přirovnal k minulému soupeři APOELu. I ti hráči jsou trochu podobní. Chtějí hrát, jsou na tom velmi dobře rychlostně a dovednostně, dokážou být organizovaní. Není to živelnost v útočné fázi. V předkolech ukázali, že zápasy venku umějí zahrát organizovaně, poslední zápas v Altachu vyhráli 1:0. Bude to tým, jako když v neděli budeme hrát se Spartou, nebo jako Plzeň. Mezi tyto týmy bych je řadil," řekl Šilhavý.

Bude hrát Deli?

Simon Deli
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

"Jsou nebezpeční ve hře dopředu, šikovní hráči ve středu pole, na křídlech. My hrajeme doma, budeme chtít být hodně aktivní. Věřím, že bude plno, že nás diváci poženou vpřed. Že si budeme vytvářet tlak, standardky, šance a naložíme s nimi lépe než doposud," uvedl trenér Slavie.

Zvažuje, zda nasadí uzdraveného stopera číslo jedna Simona Deliho, který v posledních pěti zápasech chyběl. "Simon v minulosti ukázal, že je velice kvalitní hráč. Jde vyloženě o jeho zdravotní stav a jeho připravenost na zápas," dodal Šilhavý.

Více o derby a Slavii v EL v novém vydání Fotbal Fokus podcastu:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy