Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Odvolání Roofea nepomohlo. UEFA potvrdila jeho čtyřzápasový trest

Čtyřzápasový distanc pro Kemara Roofea z Glasgow Rangers platí. Evropská fotbalová unie (UEFA) potvrdila trest pro hráče za faul na brankáře Slavie Ondřeje Koláře, kdy Roofe zasáhl gólmana Pražanů ve výskoku kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu v obličeji.

Brutální zákrok Kemara Roofa proti Ondřeji Kolářovi
zdroj: ČTK/AP autor: Andrew Milligan

Rangers považovali trest pro svého hráče za příliš přísný a odvolali se proti němu. UEFA nicméně trest vynesený 13. dubna potvrdila. Roofe tak bude skotským šampionům chybět v bojích o Ligu mistrů, které svěřenci trenéra Stevena Gerrarda začnou ve třetím předkole.

Kontroverzní odveta osmifinále Evropské ligy na Ibrox Stadium vyvrcholila incidentem, kdy slávistický obránce Ondřej Kúdela urazil domácího hráče tmavé pleti Glena Kamaru. UEFA českého stopera za rasistickou urážku potrestala desetizápasovým distancem, který slávistického hráče připraví mimo jiné o mistrovství Evropy. Kamara dostal třízápasový trest za napadení Kúdely v útrobách stadionu po zápase.

Kúdela se proti distanci odvolal, stejně jako Rangers proti trestu pro Kamaru. Výsledek těchto odvolání ještě znám není.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rangers - Slavia Praha
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články