Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Nejhezčí gól mé kariéry, liboval si Zmrhal. Na Slavii vidí velký progres

Napřáhl se, míčem orazítkoval břevno a mohl jít slavit. Krásná trefa Jaromíra Zmrhala zajistila Slavii cennou výhru 1:0 v úvodním utkání Evropské ligy proti Bordeaux. Sám křídelník ji označil za nejhezčí gól kariéry a nyní doufá, že Pražané dopadnou letos lépe než loni, kdy do skupiny rovněž vstoupili triumfem 1:0.

Slávista Jaromír Zmrhal slaví gól v síti Bordeaux
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Myslím, že je to asi vůbec nejhezčí ze všech gólů v mé kariéře. Ještě jsem ho tedy neviděl ze záznamu," řekl Zmrhal ke své povedené ráně z hranice vápna do horního rohu pod břevno.

"Hušba (Hušbauer) mi to dal a povedlo se mi to trefit. Já už věděl, že jsem to trefil dobře, koukal jsem samozřejmě, ale že se to otřelo o břevno, už jsem nezachytil. To už jsem se asi radoval," dodal reprezentační záložník s úsměvem.

Těšilo ho, že Pražané po celý zápas s francouzským soupeřem dominovali. "My jsme se na ně dobře připravili, všichni jsme odvedli maximum. Jsem rád, že se odehrál takový zápas. Jen musíme přidat trošku klidu, když vedeme. Zbytečně jsme se hrnuli až moc dopředu, musíme trošku podržet míč a víc kontrolovat hru, aby se uklidnila. Takhle jsme s nimi soupeřili nahoru dolů a můžeme být rádi, že neměli žádnou vyloženou šanci," uvedl Zmrhal.

Gólem potvrdil, že se mu ve velkých zápasech daří. Střelecky se prosadil například ve dvou ligových šlágrech s Plzní včetně toho nedávného při výhře 4:0 a dvakrát skóroval i v derby se Spartou. "Je to tak, nevím, čím to je. Jsem rád, že mi to tam padá v takových zápasech. Mohlo by trošičku víc i v těch jiných," prohlásil Zmrhal.

Jeho celek vstoupil do skupiny Evropské ligy stejně jako před rokem, kdy na úvod doma porazil Maccabi Tel Aviv také 1:0, ale pak nakonec nepostoupil. "Doufám, že skupina teď dopadne lépe než vloni. Jsme rádi, že jsme do skupiny takhle vstoupili, ale byl to teprve první zápas, čeká nás jich ještě v Evropské lize dost. Co to bude znamenat, uvidíme až po posledním zápase skupiny," uvedl Zmrhal.

"Teď nás čeká v neděli zápas v lize (s Bohemians) a ten bude stejně důležitý. Jestli chceme být ve Slavii úspěšní, musíme vyhrávat každý zápas, ať je to Evropská liga, domácí liga, nebo domácí pohár," doplnil pětadvacetiletý záložník.

Cítí, že se Slavia v poslední době herně zlepšuje a že jde správnou cestou. "Cítíme se líp asi všichni, jsme více sehraní a víme už o sobě. Máme zažité nějaké kombinace, víme o sobě i naslepo. Všichni odvádíme sto procent, dáváme do toho maximum a tvrdá práce se vyplácí," pochvaloval si Zmrhal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy