Následuje
BBV po 25 letech

Nechceme nic ubránit. Chceme vstřelit gól, hlásí před odvetou se Sevillou čerstvý reprezentant Král

Ještě těžší zápas než v Seville očekává Alex Král před odvetou osmifinále Evropské ligy. Podle defenzivního univerzála Slavie by Pražané nemohli udělat nic horšího, než po nadějné remíze 2:2 z úvodního vzájemného duelu bránit postupový výsledek. Přímý přenos utkání sledujte ve čtvrtek od 20:45 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Alex Král ze Slavie na tiskové konferenci
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Očekáváme podobný duel, možná ještě o něco těžší. Aby Sevilla postoupila, musí dát góly, a my jí to určitě neulehčíme. Budeme se snažit hrát organizovaně, napadat je. To nejhorší, co můžeme udělat, je devadesát minut bránit," řekl Král.

O odvetném utkání Slavia Praha - Sevilla se hovořilo také v novém dílu Fotbal fokus podcastu (1:13:46 - 1:25:29):

Červenobílí ve čtyřech domácích střetnutích v této sezoně Evropské ligy neinkasovali. "Myslím, že máme skvělou obranu i vzhledem k tomu, že jsme celkově skoro nedostali gól. Ale už jsme si vyzkoušeli, zvlášť ve druhém poločase, že Sevilla je směrem dopředu opravdu silná. Vytvořila si několik šancí, které neproměnila," podotkl Král.

"Musíme k tomu přistoupit jako v prvním poločase, hráli jsme aktivně a napadali jsme je. I my sami jsme si vytvořili zajímavé šance. Nechceme nic ubránit, chceme vstřelit gól. I z toho důvodu by se nám samozřejmě hrálo lépe," dodal.

V prvním vzájemném měření sil Sevilla překvapila Slavii signálem z rohového kopu. "Samozřejmě nevíme, jestli mají schované ještě něco jiného, v tom se také ukazuje jejich kvalita. Doufám, že jsme se z toho poučili. Na standardky jsme se zaměřili a doufám, že z nich tentokrát neinkasujeme," přeje si Král, který byl v úterý poprvé nominován do reprezentačního A-týmu k zápasům v Anglii a s Brazílií.

"Kluci a celý realizační tým mi gratulovali. Udělalo mi to obrovskou radost, ale ještě jsem nad tím úplně nepřemýšlel. Spíše se soustředím na čtvrtek a neděli. Nějakým způsobem to vstřebávám, ale snažím se tomu nedávat nějakou extra pozornost. Budu to řešit až v pondělí ráno," zakončil Král.

Předpokládané sestavy:

Slavia Praha: Kolář - Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Stoch, Zmrhal - Škoda.

FC Sevilla: Vaclík - Mercado, Kjaer, Gómez - Navas, Banega, Rog, Sarabia, Promes - Ben Yedder, El Haddadi.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy