Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nastoupí Lafata proti Krasnodaru? Uvidíme ve čtvrtek, říká Ščasný

Praha - Podle trenéra Zdeňka Ščasného čeká fotbalisty Sparty v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy proti Krasnodaru velmi těžký soupeř. Ščasný navíc řeší zásadní otazník v sestavě. Kapitán a nejlepší střelec Sparty David Lafata má totiž delší dobu svalové problémy a v sobotu v úvodním jarním ligovém kole ve Zlíně střídal už po poločase. "Pořád má individuální trénink. Uvidíme, jak na tom bude zítra po rozcvičce," prohlásil trenér.

Zdeněk Ščasný a David Lafata
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Ščasný v útoku nemůže využít posilu Josefa Šurala, protože ten hrál na podzim EL za Liberec. "Kdyby Lafata nemohl nastoupit, máme dvě varianty. Fataie, nebo Juliše," řekl kouč. "Nemyslím si, že by jeho absence měla na výsledek velký vliv," řekl trenér Krasnodaru Oleg Kononov. "Sparta je disciplinovaný, organizovaný tým, který tvoří skoro všechno čeští reprezentanti, co postoupili na Euro. Takže se nezaměřujeme pouze na Lafatu," dodal.

Ščasný je před zápasem na Letné přesvědčen, že ruský celek může celou soutěž i vyhrát. "Kdo viděl Krasnodar hrát, třeba proti CSKA Moskva nebo proti Dortmundu, tak musí uznat, že za určité shody několika faktorů se může dostat daleko. Jejich síla je ohromná, zejména dopředu," řekl kouč, pro kterého půjde o druhý souboj s ruským soupeřem v sezoně.

V létě Sparta vypadla v předkole Ligy mistrů s CSKA Moskva a podle Ščasného se s ním může Krasnodar kvalitou rovnat. "Jsou jiní než CSKA, ale jejich síla a kvalita je ohromná," uvedl kouč. "Zatímco CSKA měl některé kombinace strojově nacvičené, tak Krasnodar je schopen bleskově reagovat a měnit styl," přidal. "Abychom měli šanci na dobrý výsledek, musíme se postarat o to, abychom zahráli přesně tak, jak chceme," dodal Bořek Dočkal.

"Dokážou vysoko napadat nebo jsou v hlubokém bloku a hrají na brejky. Mají to zažité a dokážou to rychle střídat. Hlavní sílu vidím v kreativitě dopředu, kde mají každý post zdublovaný," řekl Ščasný. "Neinkasovat je klíč pro to, abychom měli v odvetě dobrou šanci," uvedl Dočkal.

Je nám líto, video expirovalo.
Před utkáním Sparta - Krasnodar
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy