Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIM Speedway Grand Prix Polsko

Náš nejhorší zápas v Evropě. Takové góly normálně nedostáváme, uznal Provod

Ve středu hřiště opět běhal, co to jen šlo. Věřil, že se spoluhráči se Slavie může překvapit i dalšího favorita. Po závěrečném hvizdu čtvrfinálové odvety Evropské ligy ale Lukáš Provod uznal: "Arsenal měl větší kvalitu". Dle záložníka sešívaných byla porážka 0:4 nejhorším zápasem Pražanů v pohárech. Zároveň však vyzdvihl neskutečnou jízdu soutěží, na kterou bude ještě dlouho vzpomínat.

Lukáš Provod
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Teď to bolí hodně, to je jasné, protože jsme s tou nadějnou remízou 1:1 z Arsenalu doufali, že uhrajeme lepší výsledek a zahrajeme lepší zápas, což se nám nepovedlo. Byl to určitě náš nejhorší zápas v Evropě," řekl Provod.

Slavia mezi 18. a 24. minutou v Edenu od londýnského favorita inkasovala tři góly a přišla o reálnou šanci na postup. "Byly to naše individuální chyby. Zapletlo se tam spoustu lidí a spoustu věcí. Takové góly jsme nedostávali. Nesmyslně jsme pouštěli hráče doprostřed, při druhém gólu jsme koukali a neodkopli balon. Ještě, když to bylo takhle rychlé, tak to v podstatě zápas rozhodlo," uvedl Provod.

"Škoda pro nás. Kdybychom udrželi déle 0:0, vypadal by zápas úplně jinak. Ale Arsenal má obrovskou kvalitu a bylo to hrozně složité," doplnil čtyřiadvacetiletý středopolař.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Slavia Praha - Arsenal

Nechtěl se vymlouvat na to, že domácím chybělo několik opor. "Určitě by to bylo jiné, kdybychom nastoupili v úplné sestavě, ale Slavia má kádr široký a všichni hráči jsou výborní. Takže na to bych se vůbec nevymlouval. V takových zápasech máte vždycky sil dost. Bylo to tím, že Arsenal měl větší kvalitu a díky tomu vyhrál," uvedl Provod.

Je hrdý na to, co slávisté v tomto ročníku Evropské ligy dokázali. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského na úvod play-off vyřadili jiný anglický tým Leicester a v osmifinále přešli přes skotské šampiony Rangers.

"To, co jsme z malé České republiky dokázali proti gigantům, je neuvěřitelné. Klobouk dolů před celým týmem a před kluky, byla to neskutečná jízda a chci jim za to poděkovat," prohlásil plzeňský odchovanec.

"Rozhodně není normální a nestává se každý rok, že by český tým porážel takové giganty a byl by schopen na Emirates Stadium uhrát výsledek 1:1. S odstupem času na to určitě budeme vzpomínat, ale teď je to pro nás hořké," dodal Provod.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články