Následuje
Branky, body, vteřiny

Na Spartu půjde v předkole srbská Subotica, nebo severoirský Coleraine

Sparta se v druhém předkole Evropské ligy utká buď se srbským týmem Spartak Subotica, nebo severoirským klubem Coleraine. První zápas letenský celek odehraje 26. července venku, domácí odveta ho čeká 2. srpna. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Nicolae Stanciu
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Je důležité, že to není dlouhé cestování. Věřím, že to všechno zvládneme tak, abychom byli dobře připravení a samozřejmě postoupili. Víme, že budeme favorité, ať už budeme hrát proti srbskému, nebo severoirskému týmu. Uděláme všechno pro postup," uvedl trenér Pavel Hapal.

Sparta byla při losu mezi nasazenými celky a proti oběma soupeřům, které zápasy prvního předkola čekají 12. a 19. července, bude jasným favoritem. Coleraine čeká sice osmé vystoupení v evropských pohárech, poloamatérský severoirský celek ale ještě ani jednou nepřešel přes první předkolo.

Plavšič by věděl, do čeho jde

Naopak Spartak Subotica čeká teprve druhý start na evropské scéně. V pohárech si čtvrtý tým uplynulého ročníku srbské ligy zahrál dosud pouze v ročníku 2010/2011, kdy vyřadil lucemburské Differdange, ale pak i přes domácí výhru 2:1 vypadl s Dněpropetrovskem.

Za Spartak v sezoně 2014/2015 také nastupoval sparťanský záložník Srdjan Plavšič. "Zná tamní prostředí a určitě se ho na pár věcí zeptáme. Chvilku už jsme se o tom bavili a věřím, že jeho zkušenosti nám můžou pomoci," uvedl letenský kouč.

Sparta do Evropské ligy vstoupí o kolo dřív než před rokem, kdy ve třetím předkole vypadla po výsledcích 0:2 a 0:1 s Crvenou zvezdou Bělehrad. Letenský tým tehdy vyřazením odstartoval velmi nepovedenou sezonu, ve které navzdory příchodu řady zahraničních posil obsadil v nejvyšší domácí soutěži až páté místo.

Záložník Martin Frýdek přiznal, že srbský soupeř obnovil nepříjemné vzpomínky na loňské vyřazení s Crvenou zvezdou. "Byl bych rád, kdyby se mi to nevybavilo, ale samozřejmě si člověk vzpomene. Je jasné, že ať už budeme hrát proti komukoliv, nebude to jednoduchá práce," přidal.

SPARTAK SUBOTICA (Srbsko)

Rok založení: 1945

Největší úspěchy: 2x finalista domácího poháru (1962, 1994); 2x 4. místo v lize (2010, 2018)

Stadion: Městský (kapacita 13 000 diváků)

Trenér: Vladimir Gačinovič

Současné opory: Miloš Ostojič, Dejan Kerkez, Mile Savkovič

FC COLERAINE (Severní Irsko)

Rok založení: 1927

Největší úspěchy: mistr ligy 1974, 6x vítěz domácího poháru (naposledy 2018)

Stadion: Showgrounds (kapacita 2500 diváků)

Trenér: Oran Kearney

Současné opory: Martin Smith, Eoin Bradley, Josh Carson

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy