Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Možná nás trošku podcenili, cítil Šilhavý po výhře v Kodani

Kodaň – Úplná pohádka. Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý neskrýval z postupu svého týmu do play-off Evropské ligy přes favorizovanou Kodaň bezmeznou radost. Severočeští fotbalisté zvítězili v dramatické odvetě v Dánsku 3:2 a odčinili úvodní domácí porážku 0:1. Podle svého kouče mají Jablonečtí šanci i v závěrečném dvojzápase o postup do skupiny. Přímý přenos losu play-off Evropské ligy vysílá od 13:00 ČT sport a náš web.

Zdrcení hráči Kodaně
zdroj: Reuters

"Na domácím hřišti jsme je obrali o postup, to si asi nemysleli. Možná nás trošku podcenili, těžko říct, ale to nemění nic na tom, že jsme tady dali tři góly a jdeme dál. To je úplná pohádka," prohlásil Šilhavý po utkání.

Podle něj si hráči Kodaně byli hodně jistí, že na svém stadionu zpečetí postup, přestože s Jabloncem už prohráli 0:2 v únorové přípravě. "Nevidím do nich, ale když jsme proti nim hráli na turnaji v Portugalsku, tak někteří neunesli prohru a byli v zápase trošku agresivnější. I u nás v Jablonci jejich chování něco naznačovalo. Zvlášť když vyhráli 1:0, tak si byli jistí," uvedl třiapadesátiletý kouč. "Ono se to pak těžko honí, když tým proti nim má pokoru a chce pracovat jako dneska my. Pak to může dopadnout tak, jak to dopadlo," přidal Šilhavý.

Střelec vítězného gólu Martin Pospíšil: "Moc se nám nevěřilo, ani majitel klubu nám moc nevěřil, ale ukázali jsme obrovskou sílu. Jsme strašně šťastni. Tenhle zápas nás hrozně posílí do budoucna."

Kapitán týmu Tomáš Hübschman: "Mohli jsme hrát v klidu. Nikdo nám moc nevěřil, nebyla od nás očekávání… Nechali jsme si zbytečně dát góly, ale to k tomu patří. Jsme v těchto situacích ještě hodně nezkušení."

Střelec druhého gólu Ján Greguš: "Jsme všichni rádi, že jsme postoupili dál, ale ještě nám do našeho cíle kousek chybí."

Jablonečtí na stadionu Parken dvakrát vedli o dvě branky, ale dánský vicemistr dokázal pokaždé poměrně rychle snížit. "Závěr byl hodně dramatický, hektický. Soupeři jsme vždy utekli o dva góly, on to dotáhnul. Když rozhodčí ukázal pět minut nastavení, tak mě jímala hrůza, byť soupeř hrál o deseti. Ale musím kluky pochválit, protože jsme to ubojovali. Přešli jsme přes evropský tým, Kodaň hraje každý rok Ligu mistrů, i teď mají skvělý tým," uvedl Šilhavý.

Jablonec chybuje a učí se

Viděl, že hlavně v závěrečné půlhodině Jablonci chyběly zkušenosti. "Mohli jsme to odehrát lépe, podržet balon, dostat se do nějaké šance nebo natáhnout čas a neinkasovat druhý kontaktní gól. Učíme se, protože z toho týmu má zkušenosti s poháry snad jenom Hybša (Hübschman), možná pár dalších kluků, ale ne moc velké," konstatoval bývalý obránce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy